HaberlerSamsun haberSamsunlu genç balerinler Türkiye'nin gururu oldu

Samsunlu genç balerinler Türkiye'nin gururu oldu - Samsun haber

Samsun'da bale öğrencileri Çekya'da adeta destan yazdı. Samsunlu genç balerinler, New Praque Dance Festival'de kazandıkları 5 ödülle Türkiye'nin gururu oldu

Samsunlu genç balerinler Türkiye'nin gururu oldu

Samsun'da özel bir bale okulunun öğrencileri, Çekya'nın başkenti Prag'da düzenlenen New Praque Dance Festival'de tarih yazdı. Çeşitli yaş gruplarındaki balerinler, 12 ülkeden 20 ekip ve 500'e yakın dansçının katılım sağladığı bu dev organizasyonda 5 ödül kazandı.

SAMSUN'U DÜNYAYA TANITTIK

Bale okulunun kurucusu Pervin Kerimova Sarı, "Prag'da Türkiye'yi temsil ettik. Çok başarılı bir organizasyondu, önemli ekipleri görme fırsatı elde ettik. Grup olarak, klasik dans dalında birincilik, gelecek vaat eden sanatçılar dalında birincilik, dans pedagojisi dalında ikincilik elde ettik. Genç yetenekler dalında Aslı Özman ve Gülşah Çağla Düğen ödül kazandı. Türkiye'nin gururu olduk. Büyük bir sevinç yaşadık. Türkiye'yi ve Samsun'u da tanıttık. Samsun'u bir sanat ve sanatçı fabrikası haline getireceğiz. Arkadaşlarımızla gurur duyuyorum, çok sabırlı ve başarılılar" ifadelerini kullandı.

500 KATILIMCI ARASINDAN ÖDÜL KAZANDILAR

Öğrencilerden Sıla Közleme, "Çok güzel bir aile ortamımız var. Türkiye'yi başarıyla temsil ettik" derken, Ada Kuşak, "Çok gurur duydum, ödülü Türkiye'ye getirmek bizim için mutluluk verici" şeklinde konuştu. Aslı Özman, "Okulumuzun yanında buraya büyük vakit ayırıyoruz. Emeğimizin karşılığını almak bizleri çok mutlu etti" iye konuştu. Gülşah Çağla Düğen ise, "Yeni arkadaşlar tanıdık ve büyük bir başarı elde etmenin gururunu yaşadık" sözlerini kaydetti. Nilgün Sarı, "Prag'da hem bale konusunda geliştik hem de İngilizcemizi geliştirdik" derken, Defne Demiryürek, "Harika bir deneyimdi, çok güzel bir başarı elde ettik" dedi. Yağmur Sümbüloğlu, "500 katılımcı arasında ödül almak bizi çok mutlu etti" şeklinde konuşurken, Nil Öykü Bahadır ise, "Bizi festivale gönderen ailelerimize ve her zaman destekçimiz olan hocalarımıza teşekkür ederim" dedi.

Şükrü Berk ASKARSIRADAKİ HABER
}