HaberlerSamsun HaberleriKapıkayafest ilk ve öncü olacak

Kapıkayafest ilk ve öncü olacak - Samsun Haberleri

Samsun'un Bafra'da ilçesinde gerçekleştirilecek Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali, sıfır atık temalı ilk festival olacak.

Kapıkayafest ilk ve öncü olacak

İsrafın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atık miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı ile başlatılan Sıfır Atık Projesi, bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali'nde de uygulanacak. 

ÇEŞİTLİ NOKTALARA YERLEŞTİRİLECEK

'Doğayı yaşat, sporu yaşa' sloganıyla üzerinde hassasiyetle durulan 3.Doğa Sporları ve Kültür Festivali'nde, sıfır atık ile ilgili çeşitli aktiviteler yapılacak. 'Dönüşüm Seninle Başlar' sloganıyla hazırlanan kutuları festival alanında çeşitli noktalara yerleştirecek olan Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde yer alan personellerden bir kısmını da festival süresince geri dönüşümü mümkün olan atıkları toplamakla görevlendirecek. Bafra Belediyesi ayrıca festival alanında çeşitli yerlere yerleştirdikleri pankart ve afişlerle sıfır atık ve geri dönüşümün altını çizecek. Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali, sıfır atık temalı ilk festival olması ile de adından söz ettirecek.

ÖNCÜ OLMAK İSTİYORUZ

Belediye Başkanı Hamit Kılıç konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, 'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan hanımefendi öncülüğünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan Sıfır Atık Projesi'ne Kapıkayafest'te de destek vereceğiz. Doğayı Yaşat, Sporu Yaşa sloganını ile çıktığımız festival yolunda, dönüşüm seninle başlar temalı sıfır atık projesi halkımıza bir kez daha anlatarak öncü olmak istiyoruz' dedi.

GAYRET GÖSTERECEĞİZ

Türkiye'nin Sıfır Atık temalı ilk festivali olacak olan Kapıkayafest'i organize etmekten memnun olduklarını ifade eden Başkan Kılıç, 'Festival süresince, böylesi önemli bir konunun daha fazla dikkate alınması için gayret göstereceğiz. Çevre kirliliği ve geri dönüşüm imkânı olan atıkların en fazla eğlence alanlarında olduğu gerçeğini de göz önüne alırsak Kapıkaya Doğa Sporları Festivalimiz öncü ve örnek olacak' diye konuştu.Bafra Belediyesi tarafından organize edilen ve 24-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak olan 3.Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali'nin açılış merasimi 25 Temmuz Perşembe günü yapılacak.

SIRADAKİ HABER
}