HaberlerSamsunlu şampiyondan dünya rekoru

Samsunlu şampiyondan dünya rekoru

Canik Belediyespor down sendromlu özel sporcu Ali Topaloğlu, Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda gülle atmada 10.96 metrelik atışıyla bu alandaki dünya rekorunu kırarak Avrupa şampiyonu oldu

Samsunlu şampiyondan dünya rekoru

Finlandiya'da yapılan Down Sendromlular Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda Canik Belediyespor down sendromlu özel sporcu Ali Topaloğlu dünya rekorunu kırarak Avrupa şampiyonu oldu. Samsunlu milli sporcu Ali Topaloğlu gülle atmada 10.96 metrelik atışıyla bu alandaki dünya rekorunu kırdı. Dünya rekortmeninin Samsun'dan çıkmasının gurur verici olduğunu belirten Antrenör Musa Trabzon, "Öncelikle Samsun'a ve Türkiye'ye bu gururu yaşatan Ali Topaloğlu'nu ve ailesini tebrik ediyorum. Ali çok hırslı ve azimli bir sporcu. Avrupa Atletizm Şampiyonası'na çok özel hazırlanmıştık. Emeğimizin karşılığını aldığımız için mutluyuz" dedi. 

ÇİÇEKLERLE KARŞILANDILAR

Dünya rekoru kırarak altın madalya elde eden özel sporcu Ali Topaloğlu ile masa tenisi branşında çift erkeklerde üçüncü olan Salihcan Öztankal, memleketleri Samsun'da çiçeklerle karşılandı. Çarşamba Havalimanı'nda düzenlenen programda Topaloğlu ile Öztankal'ı Samsun Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Canik Belediyesi spor Müdürü Üzeyir Kodan, sporcuların hocaları, aileleri ve yakınları karşıladı.

FİNLANDİYA'DAN 18 MADALYA İLE DÖNDÜLER

Samsun'un en özel sporcularını Türkiye'ye yaşattıkları gururdan dolayı tebrik eden Kasapoğlu, şunları söyledi: "Finlandiya'dan 18 madalya ile beraber ülkemize dönen tüm özel sporcularımızı yürekten tebrik ediyorum. Salihcan, masa tenisinde grup olarak üçüncü oldu. Ali, gülle atmada Avrupa şampiyonu oldu. Emeği geçen tüm hocalarına ve ailelerine çok teşekkür ediyorum."

Şampiyonada mücadele eden Türk sporcular 2 altın, 5 gümüş ve 2 bronz olmak üzere 9 madalya elde etmişti. 

 

SIRADAKİ HABER
}