HaberlerBaşkan Mustafa Demir'in 15. durağı, Ladik: 'Samsun'un her ilçesi bir marka'

Başkan Mustafa Demir'in 15. durağı, Ladik: 'Samsun'un her ilçesi bir marka'

Samsun'da, 'İstişare ve Değerlendirme Toplantıları' kapsamında Ladikli muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Samsun, Türkiye'nin en önemli şehirlerinden bir tanesi. Kuzeyin merkezi. Potansiyeli yüksek. Her ilçesi ayrı bir marka' dedi

Başkan Mustafa Demir'in 15. durağı, Ladik: 'Samsun'un her ilçesi bir marka'

İlçelerde başlattığı 'Muhtarlarla İstişare Toplantıları'na Ladik'te devam eden Samsun Büyükşehir Belediye BaşkanıMustafa Demir, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin ortak çalışmalarının meyvesini almaya başladıklarını belirtti. Demir, “Bu toplantıda önümüzdeki 5 yıl yapacak olduğumuz projelerin teknik çalışmasını yapacağız. Ladik, bu toplantıları yaptığımız 15. ilçemiz. İşi iş yapmaz. Şunu yapalım bunu yapalım demekle çalışma olmuyor. Ne zamanki çıkıp adım atarsan çalışma orada başlar. 5 yılın sonunda ne yapabileceğimizi göreceğiz. Kendimizi nasıl gördüğümüz değil vatandaşın bizi nasıl gördüğü önemli. Samsun'da biz bu 5 yılı yerel yönetimlerde teşkilatlarla birlikte en iyi geçiren il olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

CHP'Lİ VE İYİ PARTİLİ BELEDİYELER

Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin ortak çalışacaklarını hatırlatan Başkan Demir, "Atakum'da CHP'den, İlkadım'da İYİ Parti'den olan belediye başkanlarımızla da konuştuk. Atakum ve İlkadım'da da bu toplantıları gerçekleştireceğiz. Tüm Türkiye'ye örnek olacak bir çalışmamızı böylelikle tamamlayacağız. 31 Mart seçimleri öncesi bu toplantıların sözünü vermiştik ve tutuyoruz. Mahallelerdeki alt yapı ihtiyaçlarını planlayacağız. Fen İşleri ve SASKİ ekiplerimiz bu planlamaları gerçekleştirecek. İlçe belediye başkanımızın ve bizim Büyükşehir olarak seçim kampanyasında ifade ettiğimiz projeleri müştereken yürüteceğiz” diye konuştu.

GELECEĞİ YEREL YÖNETİMLER BELİRLEYECEK

Samsun’un Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Demir, "Kuzeyin merkezi Samsun, her yönüyle potansiyeli yüksek bir il. Ayrıca her ilçesi de bir marka. Bugün Ladik’teyiz. Tarihi ve kökleri bakımından, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden birisi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden sonra yerel yönetimlerin önemi fazlaca arttı. Artık şehirlerin geleceğini yerel yönetimler belirleyecek. Onun için yerel yönetimlerin yetki alanlarındaki kapasiteyi, vizyonu, gayreti, enerjiyi doğru noktaya odaklamak çok önemli hale gelecek. Bir kısım ilçelerde çalışmalara başladık. İlçe ve büyükşehrin güç birliği yapmasının bereketi, faydası görünmeye başladı. Maliyetlerdeki ciddi düşüşler de bunun göstergesi” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}