HaberlerYardımseverler yüzleri güldürüyor

Yardımseverler yüzleri güldürüyor

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Koordinasyon Merkezi, hayırseverlerin yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarıp, yüzlerini güldürmeye devam ediyor

Yardımseverler yüzleri güldürüyor

İhtiyaç sahibi aileye umut olan hizmetler yardımseverlerin yaptığı bağışlar sayesinde daha fazla kişiye ulaşıyor. Yapılan yardımlar sayesinde alan el, veren el arasında köprü vazifesi gören İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü ve Kadın Koordinasyon Merkezi, Derebahçe Mahallesi Nuri Cedit Sokak’taki ihtiyaç sahibi ailenin evini baştan aşağı yeniledi. İhtiyaç sahibi aileye kanepe, televizyon, çamaşır makinesi 3'lü oturma grubu ve halı gibi eşyalardan oluşan yardım yapıldı.

KENDİ ATÖLYEMİZDE YENİLİYORUZ

Çalışmalar hakkında bilgi veren İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürü Cemalettin Çakır, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvurularını yapıyor, ardından görevli personel tarafından durumları incelenip, onaylanıyor. Hayırseverlerden aldığımız eşyaları kendi atölyemizde yeniliyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere ulaşma noktasında halkımızın ilk aklına gelen bir yardım kuruluşu olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Sonrasında da bağışlanan eşyalar, yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ulaştırılıyor” dedi.

VATANDAŞLARIMIZI SEVİNDİRELİM

Geleceğin iyilik dünyasını inşa etme noktasında hayırsever vatandaşlara seslenen Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş, “İhtiyaç sahiplerine bir yardım eli uzatmak isteyen vatandaşlarımızın; yıpranmamış, kırılmamış, temiz ve kullanılabilir halde olan ikinci el ev eşyaları toplayıp ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor. Ekiplerimiz tarafından toplanan eşyaları, ihtiyaç sahipleri ise hiçbir ücret ödemeden alabiliyor. Eşyaların ulaşımı yine belediye ekiplerince sağlanıyor. Hiç unutmamalıyız güçlü iken, mağdur; zengin iken, fakir; veren el iken, alan el olabiliriz. Şu an elimizde fırsat varken yaptığınız bu bağışlar ile mağdur olan vatandaşlarımızı sevindirelim. Gelin bir vatandaşımızın evine hep birlikte güneş olalım” şeklinde konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}