HaberlerMilletvekili Fuat Köktaş'tan, Moritanya çıkarması

Milletvekili Fuat Köktaş'tan, Moritanya çıkarması

Türkiye-Moritanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu üyesi, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2018 yılında Moritanya'yı ziyaretinden sonra üzeri kapatılmış tarihsel bağlarımız tekrar filizlenmeye başlamıştır.' dedi.

Milletvekili Fuat Köktaş'tan, Moritanya çıkarması

Bir dizi programlara katılmak üzere Moritanya'da bulunan TBMM Türkiye-Moritanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu üyesi, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Türkiye Maarif Vakfı bünyesinde bulunan Moritanya Maarif Okulları'nın mezuniyet törenine katıldı. Milletvekili Fuat Köktaş, "Ekonomi ve teknoloji anlamında daha yukarıya çıkabilmek için hükümetimizin, Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla kurulan Türkiye Maarif Vakfı Okulları, dünyada parlayan bir yıldız” diye konuştu.

EVLADIMIZ OLARAK GÖRÜYORUZ

Milletvekili Fuat Köktaş, “Moritanya ile Türkiye arasında bir elçi vazifesi görmek, ilişkilerimizi geliştirmek, sosyal- hukuki alanda değerlerimizi paylaşmak için Maarif Vakfı bu anlamda önemli bir yere sahiptir. Bizler Ensar ve muhacir anlamına değer katan bir ülkenin vatandaşlarıyız. Bunun için kurulmuş olan vakfa, Maarif Vakfı ismi verilerek bütün dünyadaki eğitime katkı sağlamak, burada yetişen gençlerimizin her birini geleceğimize taşımak ve faydalı olmalarını sağlamak bizlerin temel gayesidir. Maarif Vakfı Okulları'ndan, Türkiye’ye gelen her bir öğrencimizi evladımız olarak görüyoruz. Yetişmiş insan kaynağının önemli olduğu günümüzde, ülkemizde alacağı bilgi, birikim ve tecrübe ile yetişmiş bir insan olarak Moritanya’ya geri dönerek ülkeleri için çalışacak, üretecek ve katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

DÜNYA GERÇEK YÜZLERİNİ GÖRDÜ

Köktaş, "Moritanya ile var olan ancak üzeri kapatılmış tarihsel bağlarımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2018 yılında Moritanya’yı ziyaretinden sonra filizlenmeye başlamıştır. İki ülke arasındaki dostluk, sosyal kültürel ve ekonomik iş birliğini kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu anlamda çok önemli kaynaklara sahip olan Moritanya’nın da kaynaklarını değerlendirerek, bölgesinde güçlü konuma geleceğine inancımız tamdır. Şunu da belirtmek istiyorum ki; dünyada, Türkiye’nin bayrağını dalgalandırdığını, dünyaya Türkçe öğrettiğini iddia edenler, Türkiye ve dünya insanlarını nasıl sömürdüğünü, kendi çıkarları doğrultusunda nasıl kullandıklarını, 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’de kanlı darbe yapmaya çalışarak gerçek yüzlerini ortaya koymuşlardır. İşte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ve destekleri ile kurulan, Türkiye'nin uluslararası eğitimde dünyaya açılan kapısı haline gelen Maarif Vakfı Okulları, bu hain yapılara yurt dışında da göz açtırmayarak, ilmini ve irfanını insanlığın barış ve huzuru için kullanacak, iyi insanların yetişmesi için öncülük etmektedir. Bu anlamda Türkiye Maarif Vakfı'nın yürüttüğü eğitim faaliyetlerinden ötürü tebrik ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKELÇİ BİLİR'E ZİYARET

Moritanya’da gerçekleştirdikleri programlarında heyete refakat eden Büyükelçi Mehmet Bilir’i de makamında ziyaret eden Milletvekili Köktaş, "Moritanya ile Türkiye arasında dostluğa dayalı her alanda hızla gelişen karşılıklı diyaloğun daha da güçleneceğine inanıyoruz. Büyükelçimize ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}