HaberlerBaşarıya herkesin inancı tam… Atakum'un sporcu ordusu parkeye indi

Başarıya herkesin inancı tam… Atakum'un sporcu ordusu parkeye indi

Hedefini 1 yılda 5 bin sporcu olarak belirleyen Atakum Belediyespor basketbol branşında faaliyetlerine başladı. Antrenör Orhan Alanur, ' Samsun'da ve Karadeniz'de başarıdan başarıya koşan bir kulüp haline geleceğiz' dedi

Başarıya herkesin inancı tam… Atakum'un sporcu ordusu parkeye indi

HEDEF 300 SPORCU

Futboldaki başarılarıyla adından övgü ile bahsettiren Atakum Belediyespor, basketbol branşında da faaliyetlerine başladı. Turuncu-Mavili ekibinde faaliyetlerine başlamadan önce düzenlediği açılış törenine Kulüp Başkanı Tuğrul Öngel, yönetim kurulu üyeleri, teknik ekip sporcular ve aileleri katıldı. Atakum ekibi çalışmalarına ilk etapta küçükler, yıldızlar ve gençler kategorisinde 50 sporcuyla başladı. Atakum Belediyespor, 2019-2020 sezonda Bölgesel Amatör Lig'e de katılarak bir ilke daha imza atacak. Turuncu-Mavili ekip bir yılda sporcu sayısını 300'e çıkartarak Samsun'un da örnek olmak istiyor.

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞACAĞIZ

Bütün Samsun'a hitap edecek şekilde faaliyetlerine başladıklarını belirten Antrenör Orhan Alanur, "Yeni kurulmamıza rağmen 50'ye yakın sporcuya ulaştık. Okulların başlamasıyla birlikte okulları tek tek gezerek taramalar yapacağız. Atakum Belediyespor'un bir yıl sonra 5 bin sporcuya ulaşma hedefi var. Bizde basketbol branşında önümüzdeki yıl sporcu sayımızı 300'e çıkarmayı hedefliyoruz. Altyapı guruplarımızda ve A Takımızda kısa süre içerisinde Samsun'da ve Karadeniz'de başarıdan başarıya koşan bir kulüp haline geleceğiz. Bizim ve yönetimimizin buna inancı tam" diye konuştu.

Mustafa CİVELEK Özel Haber

SIRADAKİ HABER
}