HaberlerSamsun HaberleriDışişleri Bakanlığından Samsun çıkarması

Dışişleri Bakanlığından Samsun çıkarması - Samsun Haberleri

11. Büyükelçiler Konferansı kapsamında, 9 Ağustos Cuma günü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve büyükelçiler, Milli Mücadele'nin 100. yıldönümü vesilesiyle Samsun'u ziyaret edecek

Dışişleri Bakanlığından Samsun çıkarması

Dışişleri Bakanlığı tarafından yurtdışında ve merkez teşkilatında görevli tüm büyükelçilerin katılımıyla 2008 yılından bu yana düzenlenmekte olan Büyükelçiler Konferansı’nın on birincisi, bu yıl 3-9 Ağustos 2019 tarihlerinde Ankara ve Samsun’da gerçekleştiriliyor. "Sahada ve Masada Güçlü Diplomasi" olarak belirlenen konferansta büyükelçiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop, kabine üyeleri, üst düzey kamu görevlileri ile bazı yabancı konuklar büyükelçilere hitapta bulunacak. Konferansın son günü ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve tüm büyükelçiler Samsun’u ziyaret edecek.

BELGELER GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK

3-9 Ağustos tarihinde Ankara ve Samsun’da yapılacak olan konferansta Türk dış politikasına dair kapsamlı değerlendirmeler yapılacak. Konferans Ankara’da devam edecek ve 9 Ağustos tarihinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve tüm büyükelçiler, Milli Mücadele'nin başlangıcının 100. yıl dönümü vesilesiyle Samsun’u ziyaret edecek. Konferans kapsamında ayrıca Dışişleri Bakanlığı arşivinde muhafaza edilen ve daha önce hiç yayınlanmamış belgeler, "100. Yılında 1919: Arşivimizden Belgeler" başlıklı bir kitapla kamuoyuyla paylaşılacak.

SIRADAKİ HABER
}