Haberlerİlçede bayram temizliği

İlçede bayram temizliği

Havza Belediyesi, Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında ilçe genelinde temizlik faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor

İlçede bayram temizliği

Çalışmalar kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe merkezinde bulunan çöp konteynerleri ve çöp kamyonları yıkanarak dezenfekte edildi. Yapılan konteyner yıkamalarında güzel kokulu ilaçlama ile sıcak havalarda oluşabilecek pis kokunun da önüne geçilmesi planlanıyor. Çalışmalarda bir süredir atıl vaziyette belediye garajında bekleyen ve yapılan yenileme çalışmaları ile köpüklü yıkama özelliği kazandırılan tanker kullanılıyor. Ayrıca temizlik çalışmaları kapsamında günlük olarak kurban pazarı da temizleniyor.

ARAÇLAR REVİZE EDİLDİ

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, her zaman vatandaşın sağlığını düşündüklerini ifade ederek, “İlçemizde bulunan bütün çöp konteynerlerimizi ve kamyonlarımızı özel ilaçlarla dezenfekte ediyoruz. Kullandığımız kimyasallarla çöp konteynerlerindeki sinek oluşumu önleniyor ve ayrıca kullandığımız parfümlerle konteynerlere güzel bir koku bırakıyoruz. Bu uygulama ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, dezenfekte işlemi ile kötü koku ve bakteri oluşumunun önüne geçiyor. Kurban Bayramı öncesi ve bayram boyunca temizlik hizmetleri müdürlüğümüz ilçede nahoş görüntülerin önüne geçmek için görevinin başında olacak. Bir süredir atıl vaziyette olan ve belediye garajında bekleyen araçlara çeşitli aparatlar takıldı. Bu araçlar şimdi tanker özelliği kazandı. Elimizdeki kaynakları en verimli şekilde kullanarak, ilçemize hizmet gayretindeyiz. Bu maksat ile bir süredir kullanılmayan tankeri atölyemizde revize ederek aktif hale getirdik” dedi.

 

 SIRADAKİ HABER
}