HaberlerSamsunspor HaberleriYeni 19 Mayıs Stadyumu yeni sezona hazırlanıyor

Yeni 19 Mayıs Stadyumu yeni sezona hazırlanıyor - Samsunspor Haberleri

Samsunspor'un iç saha maçlarını oynayacağı Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nda tadilat çalışmaları ve yenilikler yapılıyor. Stadyumdaki eksiklerin birçoğu giderilirken geriye kalan kısımların da yeni sezona kadar tamamlanacağı öğrenildi

Yeni 19 Mayıs Stadyumu yeni sezona hazırlanıyor

YENİLİKLER YAPILDI

Samsunspor'un 2019-2020 sezonunda iç saha maçlarını oynayacağı Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nda tadilat çalışmaları ve bir takım yenilikler yapılıyor. Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nda geçtiğimiz sezon zarar gören koltuklar onarılırken, gelen talepler doğrultusunda basın tribününde düzenlemeler yapıldı. Stadyum içerisinde bulunan revirlerdeki eksikler tamamlanarak ecza dolapları hazır hale getirildi. Sahaya açılan acil çıkış kapıları boyandı. Stadyum içinde kapalı alanlarda zarar gören alçıların tamiri yapılarak boya işlemi gerçekleştirildi. Tüm tuvaletler ve lavabolar elden geçirildi. Islak zeminlerdeki su kaçakları giderildi. Bataryalar değiştirildi, eksik olan pisuvarlar ve ara bölmeleri tamamlandı. Ayrıca stadyumun kamera, asansör, jeneratör, trafo, güç kaynağı, kompanzasyon gibi sistemlerinin aylık periyodik olarak bakımları yapılmaya devam ediyor.

EKSİKLER GİDERİLİYOR

Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nda yeniliklerin yanında tadilat çalışmalarının ve çim bakımlarının da büyük bir kısmı tamamlandı. Tadilat çalışmalarının geriye kalan kısımları yeni sezona kadar tamamlanacağı öğrenildi. Yeni sezona kadar misafir takım tribününde eksik olan koltukların yenileneceği, çimlerin rutin bakımlarının ve iyileştirme çalışmalarının yapılacağı bildirildi. Stadyumun yeni sezona hızlı ve titiz bir şekilde hazırlandığını ifade eden Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, "Samsun’un en büyük markası olan Samsunsporumuzun iç saha maçlarını oynadığı Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Stadyumda önceki sezondan kalan tahribatlar büyük oranda giderildi. Bakım ve onarımlar tüm sezon boyunca devam edecek. Yeni sezonda Samsunspor'a şampiyonluk yolunda başarılar dilerim" diye konuştu.

Nurullah Kızıldağ

 

SIRADAKİ HABER
}