HaberlerMuğla HaberleriDönüş yolundaki tatilcilere 'Emniyet Kemeri' uyarısı

Dönüş yolundaki tatilcilere 'Emniyet Kemeri' uyarısı - Muğla Haberleri

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün her bayram öncesi sürücülerde farkındalık oluşturmak amacıyla geliştirdiği sloganlarda yüzde 99'a varan başarı sağlandı.

Dönüş yolundaki tatilcilere 'Emniyet Kemeri' uyarısı

Kurban Bayramı öncesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tanıttığı 'Kemerin Ses Getirsin' uygulaması kapsamında Muğla'da tatillerin geçiren sürücülere hem emniyet kemeri uyarısı yapıldı. Hem de araçlardaki çocuklara broşür dağıtıldı. Tatilini Muğla'da yapan sürücülerin dönüşleri başlarken, karayolu üzerinde trafik ekipleri trafiğin güvenli bir şekilde seyretmesi amacıyla trafik ışıklarının bulunmadığı akıllı kavşaklarda ve ışıklı kavşaklarda günün 24 saati görev yapıyor.
Muğla'nın Menteşe ilçesinde Marmaris, Datça, Ortaca, Dalaman ve Fethiye'den tatil dönüşü yapan sürücülere hem soluklanma, hem de 'Kemerin Ses Getirsin' uygulaması gerçekleştirildi. Sürücüler emniyet kemeri konusunda uyarılırken, araçlarda bulunan çocuklara da broşür dağıtıldı.
İçişleri Bakanlığınca trafik güvenliği konusunda vatandaşların bilgilendirilmesi ve kamuoyunda gerekli farkındalığın oluşturulması amacıyla 31 Ağustos tarihine kadar çocuklara yönelik 'Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin' sloganıyla 'Kemerin Ses Getirsin' ödüllü video yarışması düzenlendi. Yarışma kapsamında araçta bulunanlar sürücü ve araçtaki diğer yolcuları emniyet kemerlerini takarken çektikleri videoları #kemerinsesgetirsin' hashtagini etiketleyerek 'TrafikEgm' twitter adresine gönderecekler. Gönderilen videolardan en çok beğeniyi alan ilk 100 çocuğa scooter, kask ve koruma ekipmanı hediye edilecek.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da dolmuşçular imza topluyor

1 Samsun'da dolmuşçular imza topluyor

Samsun'da 23 yaşındaki gencin acı ölümü

2 Samsun'da 23 yaşındaki gencin acı ölümü

Meteorolojiden Samsun için 'sarı' uyarı!

3 Meteorolojiden Samsun için 'sarı' uyarı!

Samsun'da halk otobüsü devrildi: Yaralılar var

4 Samsun'da halk otobüsü devrildi: Yaralılar var

Samsun için kuvvetli yağış uyarısı

5 Samsun için kuvvetli yağış uyarısı

Samsun'da feci kaza

6 Samsun'da feci kaza

Samsun'da bıçaklı saldırı: 1'i ağır, 2 yaralı

7 Samsun'da bıçaklı saldırı: 1'i ağır, 2 yaralı

Samsun'da yağışlı hava kaç gün sürecek?

8 Samsun'da yağışlı hava kaç gün sürecek?

Samsunspor galibiyetle başladı

9 Samsunspor galibiyetle başladı

Lisansı Samsun'da çıkacak

10 Lisansı Samsun'da çıkacak


SIRADAKİ HABER
}