HaberlerAvrupa şampiyonu unvanını alacağım... Ballıoğlu zirve inadını bırakmayacak

Avrupa şampiyonu unvanını alacağım... Ballıoğlu zirve inadını bırakmayacak

Türkiye Şampiyonası'ndan altın madalya ile dönen Sevindik Spor Kulübü sporcusu Sudenaz Ballıoğlu Avrupa Boks Şampiyonası'nda da bronz madalyaya uzandı. Ballıoğlu, 'Hedefim şampiyonluktu ancak bunda olmadı. Gelecek yıl altın madalyayı almak için ne gerekiyorsa yapacağım' dedi

Avrupa şampiyonu unvanını alacağım... Ballıoğlu zirve inadını bırakmayacak

BURUK SEVİNÇ YAŞIYORUM

Türkiye Şampiyonası'nda altın madalya ile dönen Sevindik Spor Kulübü milli sporcusu Sudenaz Ballıoğlu Gürcistan'da yapılan Avrupa Boks Şampiyonası'nda da bronz madalyanın sahibi oldu. Avrupa şampiyonluğunu kaçırdığı için buruk sevinç yaşayan Milli boksör Sudenaz Ballıoğlu, "Sezon başında ilk hedefimi Türkiye şampiyonluğu olarak belirlemiştim. İlk hedefime ulaştıktan sonra ikinci hedef olarak kendime Avrupa şampiyonluğu koymuştum. İyi bir yarışma çıkarmama rağmen Avrupa şampiyonluğunu kaçırdım. Bu yıl olmadı ama önümüzdeki sezon Avrupa şampiyonluğunu elde etmek için ne gerekiyorsa yapacağım" dedi.

BAŞARIDAN MEMNUNUM

Samsun adına Avrupa üçüncülüğünün de büyük bir başarı olduğuna dikkat çeken Sevindik Spor Kulübü Antrenörü Ramazan Ballıoğlu, milli boksörün önümüzdeki yıl Avrupa şampiyonluğunu unvanına ulaşacağına inancının tam olduğunu söyledi. Samsun'un boksta Türkiye'nin önemli, şehirlerinden olduğunu belirten Antrenör Ramazan Ballıoğlu, “Sporcum Sudenaz Avrupa Şampiyonası'nda oldukça iyi bir profil ortaya koydu. Şampiyonluğu kaçırsak da Sudenaz'ın yarışmadaki performansından oldukça memnunum. Gelecek sezon şampiyonluk için daha fazla çalışıp. Şehrimize Avrupa şampiyonluğunu getireceğiz" diye konuştu.

Mustafa CİVELEK Özel HABER

SIRADAKİ HABER
}