HaberlerSamsun HaberleriBedri Yaşar: 'Samsun deniz kirliliğiyle anılmasın!'

Bedri Yaşar: 'Samsun deniz kirliliğiyle anılmasın!' - Samsun Haberleri

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Samsun'un hava kirliliğinin ardından bir de deniz kirliliği ile anılmasını istemiyoruz' dedi

Bedri Yaşar: 'Samsun deniz kirliliğiyle anılmasın!'

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, son dönemlerde gazete ve televizyon haberlerinde   Samsun’da meydana gelen deniz kirliliği ile ilgili haberlerin çok fazla yer aldığını belirterek, bu durumun hem Samsun turizmi hem de ülke turizmi açısından endişe verici olduğunu ifade etti.

 

BÜYÜKELÇİLER DE ŞAHİT OLDU

 

Milletvekili Yaşar, “Kurban Bayramı öncesi, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) tarafından AtakumilçesiAdnan Menderes Bulvarı Sahilinde yer alan atık su terfi tesisinden denize kanalizasyon suyu akıtılması ile ilgili haberler yer aldı. Bu haberlerin hemen ardından da Kurban Bayramı’nda Samsun Yat Limanı’ndaki deniz kirliliği ile ilgili haberlere yer verildi. Kanalizasyon suyu akıntısı konusunda SASKİ yapmış olduğu açıklamada, kendini savunarak, arızalı pompa nedeniyle kısa süreli bir akıntı meydana geldiğini belirtti. Kısa süreli de olsa denize akıtılankanalizasyon suyu denizi kirletti.11. Büyükelçiler Konferansı için Samsun’a gelen ve şehrimizde ağırlama imkânı bulduğumuz büyükelçilerimiz de bu kirlenmeye, katılmış oldukları tekne gezisinde bizzat yakından şahit oldu. Denizde meydana gelen kirlilik, büyük bir kaygıya ve ardından da endişeye nedenoldu. Sık sık hava kirliliği ile gündeme gelen Samsun’un bir de deniz kirliliği ile anılmasını istemiyoruz. Bu konuda herkesin, tüm yetkililerin üzerine düşen görevleri titizlikle yerine getirmesini ve başta kanalizasyon atıkları olmak üzere diğer bütün atıklar konusunda dikkatli olmalarınıistiyoruz” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}