HaberlerSamsun HaberleriFutbol, basketbol, yüzme ve buz sporlarına ilgi büyük… Samsun rekor kırdı

Futbol, basketbol, yüzme ve buz sporlarına ilgi büyük… Samsun rekor kırdı - Samsun Haberleri

Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen yaz spor okullarında Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü son yılların katılım rekorunu kırdı. Gençlik ve Spor İl Müdür İsmail Hakkı Kasapoğlu, 'Bu sezon 30 bin 134 çocuğumuza ulaşarak yaz spor okullarımızda son bir kaç yılın katılım rekorunu kırdık' dedi

Futbol, basketbol, yüzme ve buz sporlarına ilgi büyük… Samsun rekor kırdı

30 BİN 134 SPORCUYA ULAŞTIK

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı olarak başlatılan yaz spor okullarında Samsun Genlik ve Spor İl Müdürlüğü katılım rekoru kırdı. Samsun Genlik ve Spor İl Müdürlüğü yaz spor okulları adı altında bu sezon 30 bin 134 çocuğu sporla buluşturdu. Okulların tatil olmasıyla birlikte hedefini 22 bin sporcuya ulaşmak olarak belirleyen Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, sezonu 24 farklı branşta 30 bin 134 sporcu sayısına ulaşarak son dönemlerin katılım rekorunu kırmış oldu. Yaz spor okulu adı altından Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 10 farklı branşta 203 engelli bireye de spor yapma imkanı sağladı.

HEDEFİMİZİN ÜZERİNE ÇIKTIK

Sezon başında koydukları hedefi aşarak son dönemlerin katılım rekoru kırdıklarını belirten Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, "Yaz spor okullarımızda 24 farklı branşta 30 bin 134 çocuğumu sporla buluşturarak hem sezon başında koyduğumuz hedefimizin üzerine çıkmanın mutluluğu hem de son dönemlerin katılım rekorunun kırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl Gençlik Merkezlerimizi de yaz spor okullarımıza dahil ettik ve başarıyı birlikte yakaladık. Yaz sporlarımızda futbol, basketbol, yüzme ve son dönemlerde de buz sporları yoğun ilgi gördük. Tek amacımız sağlıklı ve başarılı nesiller yetiştirmek" diye konuştu.

Mustafa CİVELEK Özel HABER

SIRADAKİ HABER
}