HaberlerSamsunspor HaberleriGenk yetkilileri Samsun'da

Genk yetkilileri Samsun'da - Samsunspor Haberleri

Belçika'nın 1. Lig A ekiplerinden KRC Genk, Samsunspor altyapısını gözlemlemek üzere Samsun'a geldi. Genk'li yetkililer 5 gün boyunca Kırmızı-Beyazlı kulübün altyapı çalışmalarını inceleyecek

Genk yetkilileri Samsun'da

Belçika'nın 1. Lig A ekiplerinden KRC Genk, Samsunspor altyapısını gözlemlemek üzere dün akşam saatlerinde Samsun’a geldi. Genk’li yetkililer 5 gün boyunca Kırmızı-Beyazlı kulübün altyapı anlamında nasıl çalışmalar yaptığını inceleyecek. Dünya futbolunda altyapı çalışmaları anlamında adından övgü ile bahsedilen Genk Kulübü’nün yetkilileri bu sabah Nuri Asan Tesisleri’nde ağırlanacak. Toplantıya Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar ve Samsunspor Altyapı Koordinatörü Mehmet Aydın katılım sağlayacak. 5 gün sürecek toplantının kendileri için çok faydalı geçeceğine inandığını söyleyen Genel Menajer Mustafa Aztopal, "Altyapı anlamında büyük işlere imza atan Genk Kulübüyle bilgi alışverişinde bulunmak Samsunspor’a ciddi kazançlar sağlayacak. Amacımız altyapımızdaki oyuncu yetiştirme başarısını artırmak" dedi.

SABIRLA BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ

Genk temsilcileriyle yapılacak görüşmede altyapı anlamında tüm konuların ele alınacağını ifade eden Genel Menajer Aztopal, "15 gün boyunca tüm kategorilerimizi mercek altına alarak değerlendirmelerde bulunacaklar. Yıllık planlamamızı değerlendirerek hem pratik hem de teorikte nasıl bir sene geçireceğimizi onlara aktaracağız. Çalışmalarımızı gözlemleyecekler ve bilgi alışverişi yapacağız. Kendi genlerimizden yetiştirdiğimiz çocuklarımıza böylesine başarılı bir kulübün uyguladığı metodu uygulayarak onların bilgi ve tecrübelerini kendi profesyonel ekibimizin tecrübeleriyle harmanlayacağız. Sabırlı bir çalışma gerçekleştirerek başarıya ulaşacağız. Yetiştirdiğimiz oyuncuları önce Samsunsporumuzun A takımında göreceğiz sonra da Avrupa ve Milli takımlara kazandırarak bu büyük emeğimizin meyvelerini yemeye başlayacağız" diye konuştu.

Nurullah KIZILDAĞ

 

SIRADAKİ HABER
}