HaberlerSamsun HaberleriİYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: 'Öğrenciler açıkta kalmasın'

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: 'Öğrenciler açıkta kalmasın' - Samsun Haberleri

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun yurt başvurularının başladığına dikkat çekerek, yapılan yurtların başvurular karşısında yetersiz kaldığını ifade etti. Yaşar, 'Aç ve açıkta öğrenci kalmasını istemiyoruz. Öğrencilerimizin yurt çilesi yaşamasını istemiyoruz' dedi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: 'Öğrenciler açıkta kalmasın'

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, yazılı açıklamada bulunarak Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) her ne kadar çok yurdu olsa da yapılan başvurular göz önüne alındığında yetersiz kaldığını ifade etti.

TEDBİR ALINSIN

Milletvekili Yaşar, “Her sene çok sayıda öğrencimiz ne yazık ki açıkta kalmakta ve bir KYK yurduna yerleşememektedir. KYK yurtlarına yerleşemeyen öğrenciler, ya ailenin ekonomik durumlarına göre, imkânlarını zorlayarak özel yurtlara yerleşmekte ya da maddi imkânsızlık yüzünden eğimde fırsat eşitliği ilkesini yakalayamayarak, maalesef evlerine geri dönmekte ve okumaktan vazgeçmektedir. İnşallah bu sene öğrencilerimiz KYK Yurtlarında barınmak için kendilerine yer bulurlar. Yurtların yedek listelerinde günlerce bekledikten sonra yine her zamanki gibi açıkta kalmazlar ve yurt çilesi yaşamazlar. Hükümetin bu konuda başvuru sayısını dikkate alarak, hızlı ve kapsamlı bir şekilde düzenleme yapmasını istiyoruz. Evinden, yurdundan ve yuvasından koparak büyük umutlarda şehrimize okumaya gelen öğrencilerimizin aç ve açıkta kalmalarını istemiyoruz. Öğrencilerimiz, güvenli bir şekilde yurtlara yerleştirilmeli ve onlara sahip çıkılmalıdır. Hükümet, bu konuda her türlü tedbiri almalı ve alınan bu tedbirleri sürekli olarak kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Bu vesileyle, tüm öğrencilerimize yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.

SIRADAKİ HABER
}