HaberlerYusuf Ziya Yılmaz: 'Kayıplar yüreğimizi yaktı'

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Kayıplar yüreğimizi yaktı'

Samsun'da Salıpazarı ve Terme'de meydana gelen sel sonrası açıklamada bulunan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz,  'Yaralar mutlaka sarılır, devletimiz bizler vatandaşımızın yanındayız ama kayıplarımız yüreğimizi yaktı' dedi

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Kayıplar yüreğimizi yaktı'

Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçelerinde etkili olan sağanak sonrasında oluşan sel ve heyelan nedeniyle iki vatandaş yaşamını yitirirken, büyük maddi hasar oluştu. Salıpazarı ve Terme ilçelerinde sağanak yaşanan sel felaketi nedeniyle geçmiş olsun, can kayıpları nedeniyle başsağlığı dileklerini ileten AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve   Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, bölgede yağışın metrekareye yaklaşık 200 kilogram olarak tespit edildiğini söyledi.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Sağanağın hemen ardından devletin tüm ilgili kurumlarının anında müdahalede bulunarak çalışma başlattığını anımsatan Milletvekili Yılmaz, debisi yükselen derenin karşısına geçmeye çalışan ve heyelan altında kalan bir vatandaşın yaşamını yitirmesinin derin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydetti. Yaraların sarılması ve zararın telafisi için devletin tüm imkânlarını seferber ettiğini anımsatan Yılmaz, "Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İki vatandaşımızın yaşamını yitirmesi bizleri derinden üzdü. Acılı ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Büyük bir doğal afet yaşandı.

İlçelerimizde sağanak ile metrekareye düşen yağış ortalamaların çok üzerinde. Sel felaketinin hemen ardından tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız bölgede anında harekete geçerek büyük bir seferberlik sergiledi. Sel bölgelerinde çalışmalar aralıksız sürüyor. İl ve ilçe belediye yetkilileri, valiliğimiz, kaymakamlığımız tüm görevlileriyle sahada halkımızın yanında. Yaralar mutlaka sarılır, devletimiz bizler vatandaşımızın yanındayız ama kayıplarımız yüreğimizi yaktı. Rabbim bir daha böyle afet ve acılar yaşatmasın" diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}