HaberlerBaşkan Necattin Demirtaş: 'Hizmet için el ele çalışacağız'

Başkan Necattin Demirtaş: 'Hizmet için el ele çalışacağız'

Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 'Vatandaşa hizmet için el ele çalışacağız' dedi.

Başkan Necattin Demirtaş: 'Hizmet için el ele çalışacağız'

İlkadım’da Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, İlkadımlı muhtarların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi iş birliğinde düzenlenen toplantı, muhtarların yoğun katılım ve ilgisi ile gerçekleştirildi. İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri İlhan Bayram, Samsun Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, her iki belediyenin meclis üyeleri ve birim müdürleri ile çok sayıda muhtar katıldı.

HIZLI VE VERİMLİ HİZMET

Toplantı öncesi açılış konuşmasında vatandaşa hizmet için Samsun Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile iş birliği içerisinde olmanın önemine dikkat çeken Başkan Demirtaş, “Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkanımız ilçemizle ilgili düşüncelerini bizimle paylaşacak. Soru cevap şeklinde verimli bir toplantı olacağını düşünüyorum. Başkanımız toplantımızı yönlendirecek. Ben ev sahibi olarak sizlere tekrar hoş geldiniz diyorum. İlkadımlı hemşehrilerimiz ve şehrimizin kıymetli misafirlerine daha yaşanılabilir, modern ve gelişmiş yaşam alanları sunmak için özellikle muhtarlarımızın, mahalle sakinlerimiz adına ilettiği problemlerin çözümü için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Vatandaşımıza en hızlı ve verimli hizmeti büyükşehir belediyemiz ile birlikte hareket ederek ulaştıracağız” diye konuştu.

MUHTARLARIMIZINÖNEMİNİ BİLİYORUZ

Muhtarların yerel yönetimler için büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Başkan Demirtaş, “Muhtarlarımız bizler için üstlendikleri görev ve konumları ile büyük önem arz etmektedirler. Vatandaşımızın yaşadığı sorunları ve belediyelerden beklentilerini iletme noktasında yaptıkları çalışmalarla bir köprü görevini hayata geçirmektedirler. Bizler de bu bilinç ile muhtarlarımızın önemini çok iyi biliyor ve desteklerimizi imkanlar doğrultusunda esirgemiyoruz. Bu toplantının gerçekleşmesine öncülük eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ve çalışma arkadaşlarına ve yoğun bir katılım sağlayan İlkadımlı muhtarlarımıza teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

BAŞKAN DEMİRMUHTARLARI DİNLEDİ

Muhtarları tek tek dinleyerek, sorularını cevaplayan Başkan Mustafa Demir ise, “İlkadım ilçemiz merkez ilçe olması ve gün içerisindeki nüfus yoğunluğu ile büyük bir öneme sahip. Yaşadığı sorunların en başında ise eski yerleşim nedeni ile otopark sorunu geliyor. Bu sorunu çözebilmek için kentsel dönüşümün dışında plan değişikleri çalışmaları ile hızlı bir çözüm yolu üretmeyi planlıyoruz. Çiftlik Caddesi’nin trafiğe açılması ile ilgili olarak o caddede mülk sahibi olarak veya işletmeci olarak yaşayan vatandaşlarımızı sandığa davet ederek referandum yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu. Toplantı sonrasında ise Başkanı Demirtaş, Başkan Mustafa Demir’i makamında ağırlayarak toplantı ile ilgili değerlendirmede bulundular.

SIRADAKİ HABER
}