HaberlerSamsun haberSamsun'da kendi imkanlarıyla yaptığı neyi çalıyor! İsteği orjinal bir ney

Samsun'da kendi imkanlarıyla yaptığı neyi çalıyor! İsteği orjinal bir ney - Samsun haber

Samsun'un Havza ilçesinde Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan Bayram Bat, su borusundan yaptığı ney ile huzurevi sakinlerine müzik ziyafeti veriyor. 'Elimde orijinal bir ney olmadığı için bazen nefesim yetmiyor.' diyen Bat, bir neyi olursa dünyaların kendisinin olacağını söyledi.

Samsun'da kendi imkanlarıyla yaptığı neyi çalıyor! İsteği orjinal bir ney

Samsun Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan 66 yaşındaki Bayram Bat, kendi imkanlarıyla su borusundan ney yaptı. 10 yaşından beri müzikle uğraşan Bat'ın tek istediği ise orijinal bir neyinin olması. Parmaklarının kesik olmasına rağmen ney ile huzurevi sakinlerine müzik ziyafeti veren Bat, yaşlılıktan dolayı nefesi yetmediği zaman ise saz çalıyor.

HAYATIMIN HER DÖNEMİNDE MÜZİK VARDI

Küçüklükten beri müzik yaptığını belirten Bat, 'Ortaokul bitince askere gittim. Askerde bandocu olarak görev yaptım. Orada saksafon çalıyordum. Müzik kulağım tam olarak askerde oluştu. Askerlik bittikten 2 sene sonra Samsun Büyükşehir Belediye Bando Takımı'na girdim. Orada ney çalmaya başladım. Hayatım boyunca müzisyen olarak farklı yerlerde görev aldım. Şu anda ise huzurevinde kalıyorum, ney alacak gücüm yok. Kesik borulardan ney yapmaya çalışıyorum. Elimde orijinal bir ney olmadığı için bazen nefesim yetmiyor. Durum böyle olunca sazımla arkadaşlarıma türküler söylüyorum' dedi.

Bayram Bat, bir neyi olursa dünyaların kendisinin olacağını söyledi.

 SIRADAKİ HABER
}