HaberlerOruç Reis, Akdeniz'e indi

Oruç Reis, Akdeniz'e indi

Türkiye'nin ilk yerli ve milli sismik araştırma gemisi Oruç Reis, Türkiye'nin bölgedeki 3 gemisine ek olarak sismik araştırmalar yapmak üzere Akdeniz'e indi

Oruç Reis, Akdeniz'e indi

Türkiye'nin ilk yerli ve milli sismik araştırma gemisi Oruç Reis, Türkiye'nin bölgedeki 3 gemisine ek olarak sismik araştırmalar yapmak üzere Akdeniz'e indi. Türkiye; Yavuz ile Karpaz-1 kuyusunda, Fatih ile Finike-1 kuyusunda, sondajlarına devam ederken, Barbaros Hayreddin Paşa gemisiyle de sismik çalışmalarını Doğu Akdeniz'de sürdürüyor. Türkiye, bu 3 geminin ardından, MTA Oruç Reis de eklendi. Doğu Akdeniz'de görev yapmak üzere İstanbul'dan Antalya Konyaaltı sahiline ulaşan Oruç Reis araştırma gemisine, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı fırkateynlerle hücumbotlar eşlik ediyor. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Mersin'e intikali devam eden Oruç Reis araştırma gemisine donanmanın eşlik ettiği bildirildi.
Bakanlığın açıklamasında şunlar kaydedildi: "Doğu Akdeniz’de görev yapmak üzere İstanbul’dan Mersin’e intikale devam eden Oruç Reis araştırma gemimize; fırkateynlerimiz ile hücumbotlarımız refakat ediyor"

SIRADAKİ HABER
}