Samsun'da o projede sona gelindi

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Mevlana Mahallesi'nde yapımı devam eden 'Spor ve Yaşam Alanı' projesinde sona gelindiği söyledi.

Samsun'da o projede sona gelindi

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı,“Yaşam alanlarımızı güzelleştiriyor, her yaştan vatandaşımızın faydalanabileceği projeleri hayata geçiriyoruz” dedi.

Spor ve Yaşam Alanı projesi çalışmalarını inceleyen Başkan Taşçı, 3 bin 300 metrekare alan üzerine gerçekleştirilen projenin önümüzdeki günlerde tamamlanarak açılışa hazır hale geleceğini kaydetti.

Başkan İshak Taşçı şunları söyledi:

“Sosyal belediyeciliği sadece bir iddia olarak ortaya koymuyor, önemli örnekleriyle gerçekleştiriyoruz. Mevlana Mahallesi’nde hayata geçirdiğimiz ve önümüzdeki günlerde yapımı tamamlanacak olan Spor ve Yaşam Alanını projemizde bunlardan birisidir. 3 bin 300 metrekare alan üzerinde gerçekleştirilen proje kapsamında futbol sahası, basketbol sahası, çocuk oyun parkı, yeşil alanı ve kafeteryanın içinde bulunduğu başarılı bir çalışmayı halkımızla buluşturuyoruz. 55’de 55 proje sözümüzde de yer alan bu projemizle amacımız hızla beton yapıların yükseldiği ilçemizde vatandaşlarımızı sportif faaliyetlerini sürdürebilecekleri alanlarla, çocuklarını güven içerisinde gezdirebilecekleri yerlerle ve yeşil alanlarla buluşturmaktır. Bir projeyi hayata geçirmek başarı değildir. Asıl başarı hayata geçirilen o projenin vatandaştan destek görmesi, beğenilmesidir. Mevlana Mahallesi’nde gerçekleştirilen Spor ve Yaşam Alanını projesinin ilk aşamasından itibaren vatandaşlarımızdan büyük destek gördük. Projenin tamamlanmasını en az bizler kadar heyecanla bekleyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Futbol sahasını, yapımı tamamlandığı gün mahalledeki çocukların hizmetine açtık. Ardından basketbol sahasını tamamladık ve aynı şekilde gençlerimizin hizmetine sunduk. Çocuk parkı da keza yapımı tamamlanır tamamlanmaz çocukların oyun alanı haline geldi. Ve sonunda tüm parçaları tamamlayarak ortaya önemli bir proje çıkarttık. Önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğimiz Spor ve Yaşam Alanını, belediyecilik adına örnek olabilecek niteliklere sahip bir proje olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuluyor.”

MİNİK SAMET PROJENİN SEMBOLÜ OLDU
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, çalışmaları incelediği sırada, proje kapsamında yapılan futbol sahası sayesinde yaşam sevinci bulan ve inanılmaz bir şekilde yürümeye başlayan Samet Kaan Kuş ile karşılaştı. Doğumu sırasında oksijensiz kalan ve yürüyemeyen 6 yaşında Samet Kaan Kuş, mahallesine yapılan futbol sahasında oynayan çocukları görerek heyecanlanmış ve bir aydan daha kısa bir sürede o futbol sahasında önce yürümeye sonra da koşmaya başlamıştı.

Samet Kaan Kuş’la uzun süre futbol oynayan Başkan Taşçı, “Samet yavrumuzun yaşadığı bu hızlı gelişme karşısında ne söylenebilir ki? Projenin inşasının ilk başladığı günden bu yana iyileşmesini takip ettiğimiz Samet, buranın simgesi oldu. Çalışmaları her incelemeye geldiğimde biraz daha hızlı hareket ettiğini görmek bizi son derece mutlu ediyor” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

1 Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

2 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

3 Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

4 Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

5 Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

6 Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

Düzce'de villa alev alev yandı

7 Düzce'de villa alev alev yandı

Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

8 Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

9 Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

10 Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu


SIRADAKİ HABER