Samsun'da o projede sona gelindi

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Mevlana Mahallesi'nde yapımı devam eden 'Spor ve Yaşam Alanı' projesinde sona gelindiği söyledi.

Samsun'da o projede sona gelindi

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı,“Yaşam alanlarımızı güzelleştiriyor, her yaştan vatandaşımızın faydalanabileceği projeleri hayata geçiriyoruz” dedi.

Spor ve Yaşam Alanı projesi çalışmalarını inceleyen Başkan Taşçı, 3 bin 300 metrekare alan üzerine gerçekleştirilen projenin önümüzdeki günlerde tamamlanarak açılışa hazır hale geleceğini kaydetti.

Başkan İshak Taşçı şunları söyledi:

“Sosyal belediyeciliği sadece bir iddia olarak ortaya koymuyor, önemli örnekleriyle gerçekleştiriyoruz. Mevlana Mahallesi’nde hayata geçirdiğimiz ve önümüzdeki günlerde yapımı tamamlanacak olan Spor ve Yaşam Alanını projemizde bunlardan birisidir. 3 bin 300 metrekare alan üzerinde gerçekleştirilen proje kapsamında futbol sahası, basketbol sahası, çocuk oyun parkı, yeşil alanı ve kafeteryanın içinde bulunduğu başarılı bir çalışmayı halkımızla buluşturuyoruz. 55’de 55 proje sözümüzde de yer alan bu projemizle amacımız hızla beton yapıların yükseldiği ilçemizde vatandaşlarımızı sportif faaliyetlerini sürdürebilecekleri alanlarla, çocuklarını güven içerisinde gezdirebilecekleri yerlerle ve yeşil alanlarla buluşturmaktır. Bir projeyi hayata geçirmek başarı değildir. Asıl başarı hayata geçirilen o projenin vatandaştan destek görmesi, beğenilmesidir. Mevlana Mahallesi’nde gerçekleştirilen Spor ve Yaşam Alanını projesinin ilk aşamasından itibaren vatandaşlarımızdan büyük destek gördük. Projenin tamamlanmasını en az bizler kadar heyecanla bekleyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Futbol sahasını, yapımı tamamlandığı gün mahalledeki çocukların hizmetine açtık. Ardından basketbol sahasını tamamladık ve aynı şekilde gençlerimizin hizmetine sunduk. Çocuk parkı da keza yapımı tamamlanır tamamlanmaz çocukların oyun alanı haline geldi. Ve sonunda tüm parçaları tamamlayarak ortaya önemli bir proje çıkarttık. Önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğimiz Spor ve Yaşam Alanını, belediyecilik adına örnek olabilecek niteliklere sahip bir proje olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuluyor.”

MİNİK SAMET PROJENİN SEMBOLÜ OLDU
Atakum Belediye Başkanıİshak Taşçı, çalışmaları incelediği sırada, proje kapsamında yapılan futbol sahası sayesinde yaşam sevinci bulan ve inanılmaz bir şekilde yürümeye başlayan Samet Kaan Kuş ile karşılaştı. Doğumu sırasında oksijensiz kalan ve yürüyemeyen 6 yaşında Samet Kaan Kuş, mahallesine yapılan futbol sahasında oynayan çocukları görerek heyecanlanmış ve bir aydan daha kısa bir sürede o futbol sahasında önce yürümeye sonra da koşmaya başlamıştı.

Samet Kaan Kuş’la uzun süre futbol oynayan Başkan Taşçı, “Samet yavrumuzun yaşadığı bu hızlı gelişme karşısında ne söylenebilir ki? Projenin inşasının ilk başladığı günden bu yana iyileşmesini takip ettiğimiz Samet, buranın simgesi oldu. Çalışmaları her incelemeye geldiğimde biraz daha hızlı hareket ettiğini görmek bizi son derece mutlu ediyor” şeklinde konuştu. ishak taşçı   spor ve yaşam alanı  

EN ÇOK OKUNANLAR

İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

1 İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

3 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

4 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsunspor'a ağır fatura

7 Samsunspor'a ağır fatura

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

8 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

9 Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

10 Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER