HaberlerHalil Akgül: 'Birileri yanlış bilgi vermiş'

Halil Akgül: 'Birileri yanlış bilgi vermiş'

Samsun'da Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, yaşanan sel felaketinin ardından bölgeyi ziyaret eden ve  'Sahada çalışan bir tek makine göremedik' açıklamasında bulunan Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta'ya yanıt verdi. Akgül, 'Galiba Sayın Milletvekilimize birileri yanlış bilgi vermiş' dedi

Halil Akgül: 'Birileri yanlış bilgi vermiş'

23 Ağustos günü Samsun'un Salıpazarı ilçesinde meydana gelen ve iki vatandaşın hayatını kaybettiği sel felaketi sonrası bölgeyi ziyaret eden Samsun Milletvekili Erhan Usta "Hala çalışmalar başlamamış, sahada çalışan bir tek makine göremedik" demişti. Bunun üzerine açıklama yapan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Selin yaşandığı 23 Ağustos’tan hemen sonra 24 Ağustos sabahı bütün birimlerimiz ve ekiplerimiz zarar gören bölgelere yönlendirilerek, kapalı olan yollarımızı açma çalışmalarımız başlamış, geçen 10 günlük sürede ise 30’a yakın iş makinesi ile çalışmalarımız sahada devam etmiş, halen de devam etmektedir. Sayın Vekilimizin bu açıklaması, sahada çalışan personelimizin motivasyonunu bozmuştur. Gece gündüz demeden var gücü ile çalışan ekiplerimizin alın terine ve emeğine karşı saygısızlık” diye konuştu.

BİZDEN BİLGİ ALABİLİRDİ

“Salıpazarı Belediyemizin imkanları bellidir” diyen Başkan Halil Akgül, “Yaşadığımız bu felakette başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere çevre ilçelerden de iş makinesi takviye ederek, çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Sayın Milletvekilimiz Salıpazarı ziyaretinde bizleri arayabilir, çalışmalar hakkında bilgi alabilirdi. Anlaşılan o ki birileri Sayın Vekilimize yanlış bilgi vermiş” ifadelerini kullandı.

 

 

SIRADAKİ HABER
}