HaberlerErhan Usta: 'Beceriksizliklerini örtbas ediyorlar'

Erhan Usta: 'Beceriksizliklerini örtbas ediyorlar'

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül'ün dün selle ilgili yaptığı açıklamaları eleştiren Samsun Milletvekili Erhan Usta, 'İlçe belediye başkanları tek bir merkezden aldıkları emir ve haber metniyle akıllarınca; beceriksizlik ve sorumsuzluklarını örtbas etme gayreti içerisine girmişler' dedi

Erhan Usta: 'Beceriksizliklerini örtbas ediyorlar'

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Terme, Çarşamba ve Salıpazarı’nda yaşanan sel felaketi sebebiyle sahada inceleme yaptıktan sonra “Sahada çalışan bir tek makine göremedik” şeklinde açıklama yapmıştı. Milletvekili Usta’nın açıklamalarına ise Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, önceki gün cevap vererek, “Talihsiz açıklama” yorumu yapmışlardı. Başkanların açıklamalarının ardından bir karşı açıklama daha Erhan Usta’dan geldi.

SAHAYI YERİNDE MÜŞAHADE ETTİK

Erhan Usta, “Allah’ın rahmetini felakete dönüştürenler bir de karşımıza geçmiş pişkin pişkin cevap veriyorlar. Benim bilgi kaynağım bizzat kendi gözlemlerimdir. Ben olan biteni gözlerimle gördüm, vatandaşımdan dinledim. Benim sözlerim ve gösterdiğim görüntüler selden bir hafta sonrasına ait. Bir hafta sonra bile Terme’de 22 köye su verilemiyordu. Bu mu çalışma? Afet bölgesinde yaptıkları küçük icraatları söylüyorlar. Bunlarla mı övünüyorsunuz? Bir zahmet o kadar da çalışın, hiç mi bir şey yapmayacaktınız?     Yaşanan sel felaketinin sebeplerinden biri de önceki selin sebep olduğu enkazın temizlenmemesidir. Yani bu olayı tek başına düşünemeyiz, öncesi de vardır. Aslında bu sonuç bir kader değil idarecilerin felakete göz yummasının sonucudur. İlçe belediye başkanları tek bir merkezden aldıkları emir ve haber metniyle akıllarınca; beceriksizlik ve sorumsuzluklarını örtbas etme gayreti içerisine girmişler. O kadar kendilerini kaptırmışlar ki hadlerini aştıklarının farkında değiller. Kaç tane dere yatağı açtınız? Suları kesilen kaç köye su ulaştırdınız ve bu ne kadar sürdü? Sözde, alın terine saygısızlık yapmışız. Bizim burada kastımız memleketine hizmet etme gayretinde olan işçiye değildir. Biz organizasyonu beceremeyen yerel idarecileri eleştiriyoruz. Bizim yaptığımız alın terine saygısızlık değil, ancak sizin yaptığınız millete saygısızlık. Hem görevinizi ihmal edeceksiniz hem de böyle absürt cevaplar vererek milleti hafife alacaksınız, bu kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}