HaberlerSamsun HaberleriTürk Dünyası'nın en büyük şölenine damga vurdular! Başkentte 'Samsun' rüzgarı

Türk Dünyası'nın en büyük şölenine damga vurdular! Başkentte 'Samsun' rüzgarı - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Halk Oyunları Ekibi, Ankara'da düzenlenen ve Türk Dünyası'nın En Büyük Toyu olarak kabul edilen festivalde büyük ilgi gördü

Türk Dünyası'nın en büyük şölenine damga vurdular! Başkentte 'Samsun' rüzgarı

Ankara Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen 16'ncı Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali'ne davet edilen Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Ekibi, gösterileriyle  büyük ilgi görüyor. 30 Ağustos-08 Eylül tarihleri arasında Türk Beyleri Kent Meydanı'nda gerçekleştirilen festivale 11 Türk Cumhuriyeti temsilciliği ve toplulukları ile Anadolu'yu temsilen 17 dernek, federasyon ve vakıf katılıyor. 10 gün boyunca katılımcıların geleneksel kent kültürüne ve sanatına ait ürünlerinin sergileneceği festival, 'Türk Dünyasının En Büyük Toyu' olarak görülüyor.

SAMSUN'UN TANITIMINA KATKI

Ünlü sanatçıların konserleriyle renk kattığı 16'ncı Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali'nde Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü ekibi, Samsun yöresi gösterileriyle katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Kenti başarıyla temsil eden konservatuar ekibi, oluşturulan Samsun standında da şehrin tanıtımına katkı sağladı.

SIRADAKİ HABER
}