HaberlerSamsun HaberleriBüyükşehir Meclisi'nde gündem kadına şiddet! Araştırma komisyonu kurulacak

Büyükşehir Meclisi'nde gündem kadına şiddet! Araştırma komisyonu kurulacak - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, artan kadın cinayetleri ve kadına şiddet gibi konuların çözümüne yönelik olarak meclis üyeleri ve konunun uzmanlarından oluşan komisyon oluşturulmasını teklif etti. Teklif oy birliği ile gündem maddesi olarak kabul edilerek ilgili komisyona havale edildi

Büyükşehir Meclisi'nde gündem kadına şiddet! Araştırma komisyonu kurulacak

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı 19. Birleşimi1. Oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan meclis binasında gerçekleşti. 17 gündem maddesi ve 2 ek gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste, bir gündem maddesi karara bağlanırken, geri kalan 18 gündem maddesi topluca oylanarak ilgili komisyonlara oy birliği ile havale edildi.

ŞEHİR GÜNÜ KUTLAMASI

Mecliste ilk gündem maddesi olarak kardeş şehir olan Rusya’nın Novorossiysk şehrinde 12-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Şehir Günü’ kutlamalarına katılmak üzere Samsun Büyükşehir Belediyesini ve Büyükşehir Belediye Başkanını temsilen Belediye Meclis Üyesi Meclis 1. Başkanvekili Nihat Soğuk’un görevlendirilmesi maddesi tartışıldı. İlgili madde komisyona havale edildi ve oturuma beş dakika ara verildi. İlgili komisyonun görüşülmesi sonrası mecliste görüşüldü ve oy birliği ile madde kabul edildi. Daha sonra ise geri kalan 16 gündem maddesi topluca oylanarak ilgili komisyonlara havale edildi.

ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULACAK

CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan tarafından meclise yazılı olarak dilekçe verildi. Tekcan dilekçede, Türkiye’de artan kadın cinayetleri ve kadına şiddet gibi konuların çözümüne yönelik olarak meclis üyeleri ve konunun uzmanlarından oluşan ‘Kadının insan hakları ve hak ihlalleriyle çözüm yollarını araştırma komisyonu’ oluşturulmasını istedi. Teklif oy birliği ile gündem maddesi olarak kabul edilerek ilgili komisyona havale edildi.

CHP’DEN İYİ PARTİ’YE GEÇTİLER

Cumhuriyet Halk Partisi grubunda bulunan Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Füsun Uzun ve Ayhan Ayvaz, partisinden istifa ederek, İYİ Parti grubuna geçtiklerini açıkladı. Büyükşehir Belediye Meclisinde böylece CHP grubunda Grup Başkanvekili Atila Tekcan ve Hasan İpek kaldı. İlgili komisyonlar yarın saat 14.00’da büyükşehir belediye binasında toplanacak.

Erdinç YILDIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SIRADAKİ HABER
}