HaberlerSamsun HaberleriZorlu, yeni döneme 'Merhaba' dedi

Zorlu, yeni döneme 'Merhaba' dedi - Samsun Haberleri

Samsun'un öncü eğitim markası Özel Zorlu Koleji ve Özel Zorlu Anaokulu düzenlenen muhteşem bir törenle yeni eğitim-öğretim dönemine 'merhaba' dedi

Zorlu, yeni döneme 'Merhaba' dedi

Eğitim ve öğretimdeki çalışmaları ile fark yaratan  Özel Zorlu Koleji ve Özel Zorlu Anaokulu, 2019-2020 eğitim-öğretim dönemine görkemli bir törenle start verdi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan tören, Zorlulu veliler ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

BAŞARILI BİR YIL DİLEDİ

Tüm idari kadronun ve öğretmenlerin akademik faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptıkları törende açılış konuşmasını yapan Zorlu Eğitim Kurumları Kurucusu Ergin Zorlu, “Değerli misafirler; eğitimin temel ve en önemli olarak kabul edilen görevi, kültürel değerleri yeni nesillere aktarıp, toplumsal devamlılığı, bütünlüğü sağlayarak bilimsel ve teknolojik gelişmelere bağlı kültürün gelişimini sağlayacak bireyler yetiştirmektir. Bununla birlikte, bireyin kendisinde var olan yeteneklerini üst düzeye çıkarmak, bireylere yeni yetenekler kazandırarak çağa uygun olmalarını sağlamak eğitim ve öğretimin en önemli işlevlerindendir. Bu bilinç temelinde,  Butik Okul Modelimiz ile bireysel eğitim fırsatı sunduğumuz kurumumuzda, akademik derslerin yanı sıra sanatsal ve sportif faaliyetler gerçekleştirmekte, çift yabancı dil eğitimi ile birlikte STEM müfredatı destekli robotik ve kodlama eğitimi çalışmaları yapmaktayız.  12 yıldır öğrencilerimizi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan dünya insanı olarak yetiştirmek için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.  Yeni eğitim-öğretim döneminde de tam donanımlı bireyler yetiştirmek için tüm çalışmalarımızı tamamladık. Değerli velilerimiz, sevgili öğrencilerim ve kıymetli öğretmenlerim: 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başarı, sevgi, umut dolu ve sağlıklı bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.

YENİ DÖNEM HAYIRLI OLSUN

Yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olması temennisinde bulunan Zorlu Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Ayşegül Sultan Dikici, “Yaz okulu ile güzel bir başlangıç yaptığımız yeni eğitim-öğretim dönemine bugün itibariyle tam anlamıyla başlamış bulunmaktayız. 12 yıldır büyüyen bir aile olarak yoluna devam eden kurumumuzun, her zaman olduğu gibi başarı dolu bir yıl geçireceğine inancım tamdır. Zorlu’yu tercih eden değerli velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederken yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

BAŞARI KATLANACAK

Kurum Müdürü Cansade Hazıray Balıkcı ise şu “12 yıldır Samsun eğitimine katkı sunan Zorlu Eğitim Kurumları, her yıl katlanan başarı grafiğiyle yoluna devam etmektedir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimizi akademik ve sosyal gelişimlerini en güzel şekilde destekleyerek geleceğe yön veren bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz. Hepimize bol başarılı bir eğitim-öğretim yılı dilerim” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIN GELİŞİMLERİNİ DESTEKLİYORUZ

Uzman psikolog Ece Zorlu ve Psikolog/Çocuk Gelişim Testleri Uygulayıcısı Sinem Gül, “ Bireysel öğrenme ve öğretmeye dayalı okulumuzda çocukların her zaman yanındayız” dedi. Zorlu ve Gül, çocukların duygu durumlarının yanı sıra duygu durumları, bireysel yeteneklerinin açığa çıkması, sosyalleşmeleri ve psikososyal gelişim süreçlerinin sağlıklı yürütülmesini desteklerini sözlerine ekledi.

İlk ders zilinin çalmasının ardından Zorlulu öğrenciler danışman öğretmenleri eşliğinde sınıftaki yerlerini aldı.

Özel İlkadım Zorlu Ortaokulu

Derecik Mah. Drama Sk. No:8 İlkadım/SAMSUN

Tel: 0362 446 26 26- 0362 431 431 1

GSM: 542 548 26 55

Özel İlkadım Zorlu Anaokulu

Adalet Mah. 100. Yıl Bulvarı No:218/B  İlkadım/SAMSUN

Tel: 0362 431 431 1

GSM: 542 548 26 55

 

 

 

SIRADAKİ HABER
}