HaberlerYatırımda Çin değil Türkiye

Yatırımda Çin değil Türkiye

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Türkiye ziyaretinde ülkesinin firmalarına seslenerek yatırımda 'Çin'i değil Türkiye'yi tercih edin' mesajı gönderdi. Ross, 100 milyar dolarlık ticaret hedefine iki ülkenin eşit katkı yapması gerektiğini söyledi.

Yatırımda Çin değil Türkiye

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Türkiye ziyaretinde ülkesinin firmalarına seslenerek yatırımda ‘Çin’i değil Türkiye’yi tercih edin’ mesajı gönderdi. Ross, 100 milyar dolarlık ticaret hedefine iki ülkenin eşit katkı yapması gerektiğini söyledi.

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, ABD'li firmalara Türkiye'ye yatırım çağrısı yaptı. Ross, Türkiye ziyareti kapsamında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)-Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) Yürütme Kurulu Toplantısı'na katıldı. DEİK’ten yapılan açıklamada, TAİK tarafından Haziran ayında Boston Consulting Group (BCG) ile başlatılan, Türkiye ve ABD arasındaki ticaret hedefinin 100 milyar dolara çıkartılmasını hedefleyen çalışma üzerinden Ross ile öneriler ve olası iş birliği fırsatlarının paylaşıldığı belirtildi.
ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Türkiye ve ABD arasındaki ticaret hedefinin 100 milyar dolara çıkartılmasını hedeflendiğini söyledi.

STRATEJİK SEKTÖRLER MASADA

Toplantıya katılan yürütme kurulu üyeleri, otomotiv, finans, çelik-alüminyum, telekomünikasyon, turizm, petrokimya, savunma ve hava-uzay sanayi, inşaat ve altyapı, gayrimenkul, lojistik, ilaç sanayi ve enerji alanlarında iş birliği fırsatlarını değerlendirme imkanı buldu. ABD Ticaret Bakanı toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’de bulunmaktan ve Türk iş insanları ile toplantıda yer almaktan çok mutlu olduğunu ve hazırlatılan raporu detaylı bir şekilde incelediğini belirtti.

HEDEF 100 MİLYAR DOLAR

Ross, 100 milyar dolarlık ticaret hedefine iki ülkenin eşit olarak, yarı yarıya katkıda bulunması gerektiğini aktararak, bin 700’den fazla Amerikalı şirketin Türkiye’de faaliyet gösterdiğini ve bunun avantajlı bir başlangıç olduğunu kaydetti. Amerika’ya giden Türk KOBİ’lerinin girişimcilik ruhuna sahip olduğunu ve KOBİ’lere yönelik çalışmalar yapılması gerektiğini vurgulayan Ross, devletler arasındaki iş birliğinin yeterli olmadığını, özel sektörün iş birliğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Toplantıda Ross'un Çin yerine Türkiye'yi yatırım için işaret etmesi de iş dünyasından olumlu karşılık buldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Osman Özköylü Samsunspor maçını tribünden izledi

1 Osman Özköylü Samsunspor maçını tribünden izledi

Fındık fiyatlarında düşüş sürüyor! İşte il il güncel fındık fiyatları

2 Fındık fiyatlarında düşüş sürüyor! İşte il il güncel fındık fiyatları

Ahmethan'dan 'ilk'

3 Ahmethan'dan 'ilk'

Samsun'da korkunç olay! Hayati tehlikesi bulunuyor

4 Samsun'da korkunç olay! Hayati tehlikesi bulunuyor

Bir annenin bedduası ile ortaya çıkan doğa harikası

5 Bir annenin bedduası ile ortaya çıkan doğa harikası

Samsunspor taraftarları ev sahibine deplasman yaşattı

6 Samsunspor taraftarları ev sahibine deplasman yaşattı

Samsun'da silahlı saldırı

7 Samsun'da silahlı saldırı

Samsun'da inşaat işçisinin acı ölümü

8 Samsun'da inşaat işçisinin acı ölümü

Samsun'da polis memuru yaralandı

9 Samsun'da polis memuru yaralandı

Polisin 'dur' ihtarına uymayan driftçiler kaza yaptı: 2 ölü 1 yaralı

10 Polisin 'dur' ihtarına uymayan driftçiler kaza yaptı: 2 ölü 1 yaralı


SIRADAKİ HABER
}