HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da kaldırım işgalcilerine geçit yok

Samsun'da kaldırım işgalcilerine geçit yok - Samsun Haberleri

Samsun'da İlkadım Belediyesi, kent sakinlerinin yoğun olarak kullandığı caddeleri, sokak ve kaldırımları işgal eden seyyar satıcılara yönelik denetim ve kontrollerini sıkılaştırdı.

Samsun'da kaldırım işgalcilerine geçit yok

İlkadım  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin Samsun'da yürüttüğü çalışmayla, yoğun insan ve araç trafiğinin yaşandığı İstasyon Mahallesi Engin ve Anafartalar Sokak üzerinde faaliyet gösteren işyerleri ile vatandaşların uğrak yeri olan kalabalık iş merkezlerinde kaldırım işgal ederek seyyar satış yapanlara karşı denetim gerçekleştirildi. Zabıta ekipleri,kaldırımları işgaline yol açan teşhir ürünlerinin satıldığı tezgâhları toplayarak kaldırımları vatandaşların kullanımına uygun hale getirdi.

YAYALARI TEHLİKEYE ATIYORLAR

İlkadım Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, kent sakinlerini zor durumda bırakan kaldırım işgallerine karşı uygulama ve denetimleri bundan sonra sıkılaştırılacaklarını, uyarı ve tutanaklara rağmen işgale devam edenler hakkında da gerekli yasal işlem ve cezai müeyyide uygulanacağının altını çizdi. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Kaldırımların şehirlerin uygarlık seviyesini göstergesidir. Buraların usulsüz şekilde kullanımı görüntü kirliğine sebep oluyor. Bundan daha önemlisi yayaların hayatını tehlikeye atıyor. Vatandaşlarımızın huzurunu, güvenlik ve esenliğini bozan her türlü girişimin önlenmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı arttıracağız. Bu işgallere müsamaha göstermemiz söz konusu olamaz. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, 7 gün 24 saat görevinin başında olup, şikâyet ve talepleri hemen değerlendirmeye alarak en kısa sürede sonuçlandıracaktır" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}