HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da tepkiler sonuç verdi! Duvar olan giriş kapısı yıkıldı

Samsun'da tepkiler sonuç verdi! Duvar olan giriş kapısı yıkıldı - Samsun Haberleri

Samsun'un Canik ilçesi Belediye Evleri Mahallesi Kuvayi Milliye Sokak'ta, 1978 yılından beri ana girişi bulunan Kocatepe İlkokulu'nun ana girişi yaklaşık bir ay önce tuğla ile örülerek Âşık Paşa Sokak'a verilmişti. Velilerin tepki göstermesiyle örülen duvar yıkılarak, öğrencilerin okula giriş ve çıkış saatlerinde kullanıma açıldı.

Samsun'da tepkiler sonuç verdi! Duvar olan giriş kapısı yıkıldı

Samsun'un Canik ilçesi Belediye Evleri Mahallesi Kuvayi Milliye Sokak’ta 1978 yılından beri ana girişi bulunan Kocatepe İlkokulu’nun girişi yaklaşık bir ay önce tuğla ile örülerek Âşık Paşa Sokak’a verildi. Geçtiğimiz günlerde okulun kapatılan girişi önünde toplanan yaklaşık 50 veli ve öğrenciler, okulun girişinin değiştirilmesine tepki göstererek, okulun yeni girişin olduğu yerde metruk binada uyuşturucu, bonzai kullanan kişilerin olduğunu ifade etmişlerdi.

Gazetemizin geçtiğimiz günlerde gündeme taşıdığı haber sonrası, 40 yıllık okul kapısına örülen duvar yıkıldı ve kapı öğrencilerin okula giriş ve çıkış saatlerinde kullanıma açıldı.

OKULA GİRİŞ-ÇIKIŞ SAATİNDE KAPI AÇIK

Kocatepe İlkokulu idaresiyle yaptığımız görüşmede yetkililer, okulun eski girişine örülen duvarın yıkılarak, okula giriş ve çıkış saatlerinde kullanıma açıldığını ama güvenlik sebebiyle diğer saatlerde kapalı olduğunu, belirtilen saatleri dışında okula girişin diğer kapıdan yapıldığını ifade ettiler.

Erdinç YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}