HaberlerSultanlar Haber Gazetesi'ne konuştu: 'Anakentspor'u hedefe taşımaya geldik'

Sultanlar Haber Gazetesi'ne konuştu: 'Anakentspor'u hedefe taşımaya geldik'

Çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Büyükşehir Belediyesi Anakentspor'da Başantrenör Taşkın Taşkıran, kaptan Bahar Ekinci ve tecrübeli oyuncu Gülbahar Karagöz, ilk kez Haber Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu.

Sultanlar Haber Gazetesi'ne konuştu: 'Anakentspor'u hedefe taşımaya geldik'

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor'da Başantrenör Taşkın Taşkıran, kaptan Bahar Ekinci ve tecrübeli oyuncu Gülbahar Karagöz, ilk kez Haber Gazetesi'ne konuştu. İyi bir takım kurduklarını belirten Başantrenör Taşkın Taşkıran, "Takımımızdaki bütün oyuncuların hepsini çok iyi araştırarak teknik ekibimiz ve yöneticilerimizle birlikte seçtik. Şuanda kulübümüze kazandırdığımız oyuncularımız voleybol camiasının en karakterli kızları diyebilirim. Sezonu iyi bir uyum içinde bitireceğimize eminim. İki hafta sonra hazırlık maçları oynayacağız. Hazırlık maçlarıyla takımımızı daha iyi analiz edip sezona hazır hale geleceğiz. Kuzeybora ile oynayacağımız sezonun açılış maçına kazanarak lige galibiyetle başlamak istiyoruz" dedi.

OYUNCULARA ABLALIK YAPIYORUM

Voleybola Samsun'da başlayan ve uzun yıllar Sultanlar Ligi'nde forma giyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor'un 37 yaşındaki kaptanı Bahar Ekinci, "Voleybola başladığım yerde yeniden profesyonel oyuncu olarak dönmek benim için büyük mutluluk verici oldu. Anakentspor son 3-4 yıldır hedefi olan bir kulüptü. Benim burayı tercih etmemde ailemin bir kısmının burada olması ve önemli bir camia olması çok etkili oldu. Ben ve arkadaşlarım buraya Anakentspor'u hedeflerine taşımak için geldik. Samsun spor şehri olarak tanınır ancak bence spor şehrinde bir tane de değil bir kaç tane profesyonel takımı olması gerekir. Samsun'a bu yakışırdı. Burada sahada oyunculuk ve ablalık yapıyorum dışarda ise oyunculara ablalık yapıyorum" diye konuştu.

BENİM İÇİN SAMSUN'UN YERİ AYRI

Avrupa Kupası'nda ve uzun yıllar Sultanlar Ligi'nde mücadele eden Anakentspor'un 32 yaşındaki tecrübeli oyuncusu Gülbahar Karagöz, "Sultanlar Ligi'nde ve Avrupa Kupası'nda önemli tecrübeler edindim. Tesisler, imkanları ve en önemli antrenörümüz nedeniyle Anakentspor'a imza attım. Anakentspor'da önceki yıllarda oynayan arkadaşlarımdan buraya dair çok güzel şeyler duydum. Tercihimde arkadaşlarımın tavsiyeleri de çok etkili oldu. Daha önce Samsun'a turnuva oynayamaya gelmiştim. Samsun'u çok beğenmiş ve etkilenmiştim. Benim için Samsun'un ayrı bir yeri var. Tekrar Samsun'da olmak benim için çok güzel oldu. Taraftarımızdan bu sezon büyük destek bekliyoruz. Taraftarımız bizi desteklerse birlikte çok güzel işler başarırız" diye ifade etti. 

KAPTAN İNANIYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor'un tecrübeli kaptanı Bahar Ekinci, 2019-2020 sezonunda Kırmızı-Beyazlı oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşacaklarına inancının tam olduğunu dile getirdi.

DOĞUM GÜNÜ SÜPRİZİ

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Anakentspor'un 24 yaşındaki genç oyuncu Duygu Nur Doğan'a teknik ekip ve takım arkadaşları antrenman öncesinde sürpriz doğum günü yaptı.

Mustafa CİVELEK / ÖZEL HABER

SIRADAKİ HABER
}