HaberlerSamsun HaberleriSamsun'dan örnek teşkilatlanma! Hayvanların 'Kurtuluş Savaşı' başladı

Samsun'dan örnek teşkilatlanma! Hayvanların 'Kurtuluş Savaşı' başladı - Samsun Haberleri

Kurucularının yüzde 90'ının Samsunlu doktorların oluşturduğu bir ekip bir araya gelerek hayvanların kurtuluş savaşını vermek için United Protectıon Of Anımal's Foundatıon'ı (UPA) kurdu. Samsun'da teşkilatlanmaya başlayan vakıf daha sonrasında tüm Türkiye'ye yayılacak

Samsun'dan örnek teşkilatlanma! Hayvanların 'Kurtuluş Savaşı' başladı

 

Kurucularının yüzde 90'ının Samsunlu doktorların oluşturduğu bir ekip bir araya gelerek hayvanların kurtuluş savaşını vermek için United Protectıon Of Anımal's Foundatıon’ı (UPA) kurdu. Türkçe olarak Birleşik Hayvan Koruma Vakfı. Vakıf önce Samsun’da kamu adına çalışan bir hayvan hastanesi kuracak ve pet ambulans ile hayvanlara hizmet verecek, sonrasında ise tüm Türkiye’ye yayılmak istiyorlar. Vakıf Başkanı Dr. Bozkurt Oğuz Sınar, Samsunluları vakfa destek olmaları için çağrıda bulundu.

CİDDİ BİR YAPILANMA

Türkiye’de hayvanlar ile ilgili ciddi bir sorun olduğunu ifade eden UPA Başkanı Dr. Bozkurt Oğuz Sınar, “Bu sorunu birçok ortamda dile getiriyorduk ama artık eyleme geçirilmesi gerekiyordu. Hayvanların bu acılı sürecini kontrol etmemiz ve onları bu süreçten kurtarmamız gerekiyordu. Bundan dolayı da United Protectıon Of Anımal's Foundatıon’ı kurduk. Birleşik Hayvan Koruma Vakfı. Türkiye’nin her yerinde, ciddi bir yapılanma içerisindeyiz. Türk Patent Kurumu’ndan patenti de aldık. Öncelikle Samsun’da fiziki koşullar oluşturacağız ve Türkiye’nin her yerine yayılacağız. Hastane kurarak 7/24 acil hizmeti, uluslararası standartlarda barınak ve köy kurmak ve özelliklede pet ambulans hizmeti vermek istiyoruz. Kamu adına çalışan hayvanlara hizmet veren bir acil yok. Bunu artık UPA yapacak. Samsun halkından her türlü desteğe açığız. Gönüllü, üye veya bağışçı olabilirler. Bize destek vermeleri gerekiyor çünkü onların desteği olmadan bu güzel kurumu büyütme imkânımız yok. Sosyal medyadan bile bizi tanıtmaları çok büyük bir destektir. Ama özellikle aramızda olmalarını da istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DESTEK BEKLİYORUZ

UPA Vakfı Kurucu Üyesi Efsun Kara, “Her şeyden önce hayvanlar doğal yaşamın bir parçası ve onlarında yaşam hakkı olduğunu unutmamalı ve unutturmamalıyız. Şehirlerde yaşayan hayvanların beslenmesi ve barınması imkânsız durumdadır. O yüzden yaşam standartlarını artırabilmek için, biz insanlar olarak yapacağımız çok fazla şeyler var. Buna inandığımız için UPA olarak yola çıktık. Bu süreçte ihtiyacımız olan şey manevi destek. Samsun hayırseverlerinden destek bekliyoruz. Vatandaşlarımız web sayfamız ve instagram adresimizden bizleri takip ederek kişisel bilgilerini atarlarsa üye yapıyoruz. Çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz, bu yüzden Samsun halkı bize destek çıkmalıdır diye düşünüyoruz” diye konuştu.

Erdinç YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}