HaberlerSamsun HaberleriÇağrı merkezlerinde mobbing var! Samsun'da baskılara karşı oturma eylemi

Çağrı merkezlerinde mobbing var! Samsun'da baskılara karşı oturma eylemi - Samsun Haberleri

Çağrı merkezinde çalışanların sendikalaşmasını engellemeye dönük baskıları önlemek için, Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi tarafından basın açıklaması düzenlenerek oturma eylemi gerçekleştirildi

Çağrı merkezlerinde mobbing var! Samsun'da baskılara karşı oturma eylemi

Bazı çağrı merkezi yöneticilerinin şirket çalışanlarına sendikal örgütlenmeye yönelik engellemeleri iddialarına karşı Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi tarafından, Türk Telekom Bölge Müdürlüğü önünde basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirildi. Türk Telekom Bölge Müdürlüğü önünde toplanan Tez-Koop-İş Sendikası üyeleri adına Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın tarafından basın açıklaması düzenledi.

MÜDAHELE EDİLMEZSE AÇIKLAMALAR SÜRECEK

Güvencesiz ve kuralsız çalışma ortamının egemen olduğu çağrı merkezlerinde hızlı bir şekilde örgütlenme çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Başkan Sayın, “Çağrı merkezinde bir aydır kurum operasyon müdürü tarafından yasalara aykırı biçimde, sendikaya üye olan arkadaşlarımız tek tek sorgu odalarına çekilerek sendikadan ayrılmaları, ayrılmamaları durumunda iş haklarının sona ereceği yönünde baskı yapılmaktadır. İşçi arkadaşlarımıza yapılan baskılar ses kaydına alınmış ve cumhuriyet savcılığına teslim edilmiştir. Cumhuriyet savcılarımızı açık ve alenen yapılan bu baskılar karşısında göreve davet ediyoruz. Bizler yapmış olduğumuz basın açıklamalarında olayın takipçisi olacağımızı ve baskıların devam etmesi durumunda farklı eylem kararları alacağımızı basına ve kamuoyuna bildirmiştik. Bakıyoruz ki operasyon müdürümüz yasa tanımaz davranışlarla baskılara devam ediyor. Yürüttüğümüz sendikal örgütlenmenin önünü kesmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir” ifadelerinde bulundu. Grup daha sonra Türk Telekom Bölge Müdürlüğü önünde yarım saat oturma eylemi gerçekleştirdi.

Erdinç YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}