HaberlerGaziantep HaberleriHKÜ yeni dönem için gün sayıyor

HKÜ yeni dönem için gün sayıyor - Gaziantep Haberleri

Gaziantep (İHA) Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), bünyesine yeni katılan; ön lisans, lisans, lisansüstü ve doktora öğrencilerine merhaba demek için gün sayıyor.

HKÜ yeni dönem için gün sayıyor

Türkiye'nin dört bir yanından tercih edilerek kontenjanının tamamına yakınını dolduran HKÜ, 2019-2020 eğitim öğretim yılında güçlü akademik kadrosuyla öğrencilerine, oryantasyonla merhaba diyecek.
Bölgenin ilk vakıf üniversitesi olarak eğitim hayatına başlayan, yeşil ve akıllı kampüse sahip özel bir mimari yapıyı içinde barındıran HKÜ; kampüs olanakları, burs imkanları ve yeni geliştirdiği modelleri ile göz dolduruyor. 2008 yılında kurulan ve tarihi İpek Yolunu dünyaya bağlayan bir kent üniversitesi olan HKÜ; 7 fakülte, 25 bölüm, 1 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile hızla büyüyüp gelişerek Türkiye'nin önemli vakıf üniversiteleri arasında yer alıyor.
A Plus üniversite
Yeni dönemi büyük bir heyecan ve dopdolu etkinlikleriyle karşılayacak olan HKÜ'de öğrencileri, akıllı, yeşil ve sıfır emisyonlu bir kampüs bekliyor. Bu yıl da A Plus üniversite olmaya hak kazanan HKÜ'de yerleşke ve yaşamın doyuruculuğunun yanı sıra uluslararası akreditasyona sahip kaliteli dil eğitim sistemi, etkili sınıf danışmanlığı, erişilebilir yönetimi ve interaktif uygulamaları ile geleceğin yetişmiş insan gücünü ekosisteme dahil etmeyi amaçlayan kaliteli ve başarılı eğitim imkanını bulmak mümkün.
Yeni döneme oryantasyonla merhaba diyecekler
Alanında uzman güçlü akademik kadrosuyla yeni döneme hazır olan HKÜ; 74 Prof. 15 Doç. Dr.,76 Dr. Öğr. Üyesi.,38 Öğretim Görevlisi, 85 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 288 öğretim elemanı ile yeni öğrencilerini karşılayacak. 2019-2020 sezonuna, yeni kayıt yaptıran öğrencilerin üniversite ve kampüs yaşamına uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin olanaklarına ve şehre hızlı adapte olmalarına yardımcı olmak amacı ile düzenlenecek 'INT 100 Üniversite Hayatına Giriş ve Oryantasyon Programında' öğrenciler bir çok konu hakkında bilgi ve donanım elde edecek.EN ÇOK OKUNANLAR

Kulp'taki hain saldırıya 5 tutuklama

1 Kulp'taki hain saldırıya 5 tutuklama

Takla atıp su kanalına düşen otomobil 120 metre sürüklendi: 2 yaralı

2 Takla atıp su kanalına düşen otomobil 120 metre sürüklendi: 2 yaralı

Kuşadası'nda 'Benim Gözümden Samos' fotoğraf sergisi açıldı

3 Kuşadası'nda 'Benim Gözümden Samos' fotoğraf sergisi açıldı

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan: '1340 yıldan beri acısını tüm tazeli

4 Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan: '1340 yıldan beri acısını tüm tazeli

İzmir'de hastane inşaatının deposunda yangın çıktı

5 İzmir'de hastane inşaatının deposunda yangın çıktı

Kastamonu'da ayı saldırısına uğrayan büyükbaş hayvan telef oldu

6 Kastamonu'da ayı saldırısına uğrayan büyükbaş hayvan telef oldu

Zehir tacirlerine şafak operasyonu: 35 kişi gözaltına alındı

7 Zehir tacirlerine şafak operasyonu: 35 kişi gözaltına alındı

17 Eylül Salı Samsun hava durumu

8 17 Eylül Salı Samsun hava durumu


SIRADAKİ HABER
}