HaberlerSamsun Haberleri'Tüm kaynaklarımız üreticimiz için'

'Tüm kaynaklarımız üreticimiz için' - Samsun Haberleri

KARADENİZBİRLİK yöneticileri, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ile bir araya gelerek yeni sezonda olası üretici mağduriyetlerini önlemek amacıyla görüş alış verişinde bulundu. Birlik yönetimi, 'Birliğimiz, tüm kaynaklarını, yağlı tohum üreticilerinin mağdur olmaması ve üretimin devamı yönünde her zaman seferber etmiştir' dedi.

'Tüm kaynaklarımız üreticimiz için'

Genel merkezi Samsun'da bulunan Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (KARADENİZBİRLİK) Yönetim Kurulu Üyeleri, yeni sezon ile birlikte son günlerde piyasa fiyatının çok altında yapılan alımlar nedeniyle üreticilerin yaşadığı mağduriyetlerin ve mali problemlerin çözümüyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Birlik yöneticileri, bu kapsamda AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu.

YÖNETİCİLER ÇÖZÜM ARAYIŞINDA

KARADENİZBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Metin, beraberinde Genel Müdür Ünal Erarslan ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti. Birlik yöneticileri, bölgede yağlı tohum üretimi ve KARADENİZBİRLİK'in genel durumu hakkında Yılmaz'ı bilgilendirirken son günlerde yaşanan sıkıntıların çözümüne ilişkin görüşlerini de aktardı. Birlik yöneticileri ayrıca, 'KARADENİZBİRLİK, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de binlerce üretici ortağının yanında olmayı sürdürecek' mesajını verdi.

MAĞDURİYETİN FARKINDAYIZ

Yapılan ziyaretle ilgili bir değerlendirmede bulunan KARADENİZBİRLİK yönetimi, şu açıklamayı yaptı: 'Tarım Bakanlığı'nca açıklanan 2,50 TL/Kg fiyat ile yeni sezonda ayçiçeği alımına devam eden KARADENİZBİRLİK, piyasada belirlenen bu fiyatın çok altında alım yapan veya hiç alıma girmeyen özel sektör ve diğer alıcıların yaşattıkları mağduriyetin farkındadır. Aynı zamanda üreticilere yapılan ürün bedeli ödemelerinde karşılaşılan mali problemlerin çözümü noktasında da Birliğimiz gereken mücadele içerisine girmiştir. Bu kapsamda Samsun Milletvekilimiz Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret ederek görüşmelerde bulunduk. KARADENİZBİRLİK, herkesin bildiği üzere yıllardır çiftçinin alın terinin ödenmesi için büyük gayret sarf etmektedir. Yağlı tohumda dışarıya bağlı olan, ithalatla karşılanan ihtiyacın yerli üretimle karşılanması için çaba gösteren KARADENİZBİRLİK, son günlerde yaşanan sorunların çözümü için de her türlü girişime devam edecek.'

GÜLLE VE YILMAZ'A TEŞEKKÜR

Yusuf Ziya Yılmaz'dan önce eski AK Parti Amasya Milletvekili Akif Gülle ile de bir araya geldiklerini de bildiren yöneticiler, 'Sayın Gülle, bölgenin insanı olması itibariyle ayçiçeği üretimini ve üreticisini yakından bilen ve tanıyan bir isim olarak bizlere son derece yardımcı oldu. Sayın Milletvekillerimiz Yusuf Ziya Yılmaz olsun, Akif Gülle olsun sorunların çözümü için gerekli çalışmaların yapılması hususunda yardımcı olunacağını bize ilettiler. Her iki değerli siyasetçimize de teşekkür ediyoruz' açıklamasında bulundu.

KAYNAKLARIMIZI SEFERBER ETTİK

KARADENİZBİRLİK olarak, dünya fiyatları, döviz kuru gibi birçok faktör bölgede ürün fiyatlarının şekillenmesinde oynadığı rolü de dikkate alarak ayçiceği alımını kilo başı 2,50 liradan başlattıklarını hatırlatan yöneticiler, 'Piyasa şartları çerçevesinde, Birliğimiz üretici lehine piyasayı regüle etmekte ve açıkladığı fiyat ile üreticinin sigortası olmaktadır. Yerli üretimin ve yerli üreticinin buluştuğu kooperatifler üst birliği olarak Birliğimiz, tüm kaynaklarını, yağlı tohum üreticilerinin mağdur olmaması ve üretimin devamı yönünde her zaman seferber etmiştir, bundan sonra da edecektir' dediler.

KARADENİZBİRLİK'E TEŞEKKÜR

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz da yaptığı açıklamada, KARADENİZBİRLİK'in, yaklaşık 30 bin üretici ortağı ile bölgenin en önemli tarım teşkilatı olduğuna dikkati çekerek, 'KARADENİZBİRLİK'in çalışmalarını hep yakından takip etmişimdir. Üreticilerimizin özellikle üretim noktasında daima yanlarındayız. KARADENİZBİRLİK çalışmalarını ve yağlı tohum üretimi yapan çiftçimizi desteklemeye devam edeceğiz' diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatlarında son durum! 19 Eylül Perşembe il il fındık fiyatları

1 Fındık fiyatlarında son durum! 19 Eylül Perşembe il il fındık fiyatları

Samsun'da araba kiraladı, hayatı karardı

2 Samsun'da araba kiraladı, hayatı karardı

Samsun'da sigara markasına satış boykotu!

3 Samsun'da sigara markasına satış boykotu!

Samsun'da talihsiz adam feci şekilde can verdi

4 Samsun'da talihsiz adam feci şekilde can verdi

Samsunspor taraftarına çağrı

5 Samsunspor taraftarına çağrı

Başkan İsmail Uyanık: 'Hak ettiğimiz lige eze eze çıkacağız'

6 Başkan İsmail Uyanık: 'Hak ettiğimiz lige eze eze çıkacağız'

Nursal Bilkay, 1.sınıf müdür oldu

7 Nursal Bilkay, 1.sınıf müdür oldu

Samsunlular dikkat! Yasak genişledi

8 Samsunlular dikkat! Yasak genişledi

Kalede rekabet kızıştı

9 Kalede rekabet kızıştı

Bakan Abdülhamit Gül'den Samsun'da açılış

10 Bakan Abdülhamit Gül'den Samsun'da açılış


SIRADAKİ HABER
}