HaberlerBaşkan İbrahim Sandıkçı: 'Ben yaptım oldu' dönemi kapanmıştır'

Başkan İbrahim Sandıkçı: 'Ben yaptım oldu' dönemi kapanmıştır'

Samsun'un Canik ilçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 'Şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı sergiliyoruz. Sizin kararınız olmayan hiçbir şeyin altına imza atmıyoruz. Canik'te 'ben yaptım oldu' dönemi kapanmıştır' dedi.

Başkan İbrahim Sandıkçı: 'Ben yaptım oldu' dönemi kapanmıştır'

Canik Belediyesi, vatandaşların taleplerini ve sorunlarını bizzat yerinde tespit edip dinlemek için düzenlediği mahalle buluşmalarının ikincisini Atatürk Mahallesi'nde gerçekleştirdi. 'Başkan Mahallemde' projesi kapsamında Atatürk Mahallesi Camisi önünde gerçekleştirilen buluşmada tüm katılımcılara tek tek söz verilerek beklenti, talep ve sorunlarının dile getirildi. Programda açıklamalarda bulunan Canik Belediye Başkanı Sandıkçı, Canik'te ilklerin yaşandığını söyledi. Büyük bir birliktelik örneği sergileyip görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak vatandaşları dinlemek ve sorunları istişare etmek için bir araya geldiklerini ifade eden Sandıkçı, 'Şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı sergiliyoruz. Sizin kararınız olmayan hiçbir şeyin altına imza atmıyoruz. Canik'te 'ben yaptım oldu' dönemi kapanmıştır. Ortak akılla sorunlarımızı karşılıklı istişare ederek çözüm yollarını birlikte bulacak ve uygulamayı kısa sürede Büyükşehir Belediyemizle uyumlu bir şekilde sahaya yansıtacağız' dedi.

KOORDİNASYONU SAĞLADIK

Kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu oluşturduklarını kaydeden Sandıkçı, 'Artık Büyükşehir ilçe ayrımını ortadan kaldırıyoruz. Şu partili bu partili ayrımı yapmadan derdi Canik olan herkesle bir araya gelerek tüm vatandaşlarımıza eşit hizmet ilkesiyle adaletli bir şekilde hizmet seferberliğimizi başlattık. Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle 6 ayda 26 kilometre sathi kaplama ve asfalt yol yaptık. Bu manada ilçemizde gerçekleştirdikleri çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir beyefendiye teşekkür ediyorum' diye konuştu.

HİZMET ANLAYIŞIMIZI SAHAYA YANSITIYORUZ

Vatandaşlara kapılarının her daim açık olduğunu aktaran Sandıkçı şunları kaydetti:
'Whatsapp hattımızı aktif hale getirerek işlevsellik kazandırdık. Sorunlarını buradan da iletebilirsiniz. 100 günlük icraat programımız da sizlere sunduğumuz hedeflerimize ulaşmak için gece gündüz çalışıyoruz. Tüm ilçemizi kapsayan genel revizyon imar planı çalışmalarını başlattık. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız da eksiklerimizi tamamlayarak ilgili mercilere girişimlerimizi gerçekleştirdik. Sosyal Yardım Müdürlüğümüzü oluşturarak ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşıyoruz. Park ve bahçeler birimimizi oluşturarak çocuklarımızın aileleriyle birlikte güvenli ve nezih bir ortamda vakitlerini geçirebilmeleri için parklarımızın bakım onarım çalışmalarına başladık. Hamdolsun emekleyen sistemi yürür hale getirdik. Kısa bir süre sonra da koşar hale getireceğiz. Planlı ve stratejik çalışmalar neticesinde asli işlerimizi önceleyerek hizmet anlayışımızı sahaya yansıtıyoruz.'

Çözüm merkezinin hazır bulunarak tüm taleplerin notlarını aldığı programın sonunda söz alan Atatürk Mahallesi Muhtarı Lütfi Tercanlı bizzat mahallesine gelinerek tek tek vatandaşlara söz verilmesinin ve muhalefet partilerinin de bu toplantılara iştirak etmesinin bir ilk olduğunu vurgulayarak Sandıkçı'ya teşekkür etti. Tüm katılımcılarla birlikte fotoğraf çekinilmesinin ardından mahalle buluşmaları programı sona erdi.

Programa ayrıca, AK Parti Canik ilçe Başkanı Mahmut Gençay, İYİ Parti Canik ilçe Başkanı Mustafa Keleş, CHP Canik ilçe Başkanı Bülent Kutbay, AK Parti Canik Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu ve vatandaşlar katıldı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da gece yarısı bıçaklı dehşet: 2 yaralı

1 Samsun'da gece yarısı bıçaklı dehşet: 2 yaralı

Samsun'da silahlı kavga! 1 yaralı

2 Samsun'da silahlı kavga! 1 yaralı

Ayvalık'ta 73 düzensiz göçmen ve 3 organizatör yakalandı

3 Ayvalık'ta 73 düzensiz göçmen ve 3 organizatör yakalandı

Samsun'da unutulan mahalle! İşsizlik ve madde bağımlılığı hat safhada

4 Samsun'da unutulan mahalle! İşsizlik ve madde bağımlılığı hat safhada

Aksaray'da seyir halindeki otomobil alev aldı

5 Aksaray'da seyir halindeki otomobil alev aldı

Hatay'da 25 farklı noktadaki orman yangınlarından 24'ü söndürüldü

6 Hatay'da 25 farklı noktadaki orman yangınlarından 24'ü söndürüldü

Başkent'te şüpheli çanta alarmı

7 Başkent'te şüpheli çanta alarmı

18 Eylül Çarşamba Samsun hava durumu

8 18 Eylül Çarşamba Samsun hava durumu

Malatya'da silahlı saldırı: 3 yaralı

9 Malatya'da silahlı saldırı: 3 yaralı

Kuşadası uluslararası fotoğrafçılık merkezi olacak

10 Kuşadası uluslararası fotoğrafçılık merkezi olacak


SIRADAKİ HABER
}