HaberlerBaşkan Necattin Demiraş: 'Cumhuriyetimizin temel taşları'

Başkan Necattin Demiraş: 'Cumhuriyetimizin temel taşları'

Şehitler ve Gaziler Haftası dolayısıyla düzenlenen programda konuşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 'Gazilerimiz ve şehitlerimiz, cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarıdır' dedi

Başkan Necattin Demiraş: 'Cumhuriyetimizin temel taşları'

İlkadım Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen, “Şehitler ve Gaziler Haftası” dolayısıyla Büyük Camii’nde öğle namazı öncesi tüm şehit ve gaziler için Samsun İl Müftülüğü tarafından okutulan Mevlit programının ardından vatandaşlara lokma tatlısı dağıttı.

ONLAR KAHRAMAN

Programda konuşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Gazilerimiz ve şehitlerimiz, cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarıdır. Şehit ve gaziler toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerdir. Vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kahramanlık yok. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Müftülüğümüzün Büyük Camii’nde gerçekleştirdiği program sonrası biz de belediye olarak Gaziler Günü’nde halkımıza küçük bir ikramda bulunmak istedik. Bugünün en güzel bir şekilde kutlanmasını sağlamak, günün önemine dikkat çekmek için bugün hep birlikte buradayız” şeklinde konuştu.

BAŞKAN DEMİRTAŞ’A TEŞEKKÜR

Türkiye Muharip Gaziler Dernek Temsilcisi Ahmet Diril ise, “Şehitler ve Gaziler Haftası’na dikkat çekmek için yapılan organizasyonlarda emeği geçen herkese gazilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi. Büyük Camii’de okutulan Mevlid-i Şerif programına Samsun Valisi Osman Kaymak, İlçe Müftüsü Seyfullah Çakır, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Kılınan cuma namazı sonrasında cami avlusunda açılan stantta Vali Kaymak, Başkan Demirtaş, cami cemaatine ve vatandaşlara lokma tatlısı, meyve suyu ve kek ikramında bulundular. Burada bulunan vatandaşlar ise memnuniyetlerini dile getirerek Belediye Başkanı Demirtaş’a teşekkür etti.





SIRADAKİ HABER
}