HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 3 bin kişiye iş imkanı sağlayacak: Çalışmalar başladı

Samsun'da 3 bin kişiye iş imkanı sağlayacak: Çalışmalar başladı - Samsun Haberleri

Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Çarşamba Ticaret Odası Başkanı Ahmet Yılmaz ise 2013 yılında başlatılan girişimler sonucunda Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulabilmesi için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Samsun'da 3 bin kişiye iş imkanı sağlayacak: Çalışmalar başladı

Samsun Valisi ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkanı Osman Kaymak, Çarşamba Ticaret Borsası Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda, Çarşamba'nın Türkiye'nin en büyük ovalarından biri olduğunu ancak tarımın sanayileşme ile birleştirilmesi gerektiğini söyledi.

İLÇE İÇİN ÖNEMLİ

Bu sayede hem yatırımcının Çarşamba’da yatırım yapacağını hem istihdam sağlanacağını hem de ilçenin ve ülkenin ekonomisine katkı sunulacağını anlatan Kaymak, yatırım planına alınıp altyapısının yapılmasından sonra organize sanayi bölgesini ilçeye kazandıracaklarını belirtti.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş da Çarşamba'nın büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğunu, bunun yanı sıra stratejik konumu bulunduğunu aktardı.

ULAŞIM AÇISINDAN EN UYGUN YER ÇARŞAMBA

Her yere rahatlıkla ulaşımın sağlanabileceği bir yer olması nedeniyle organize sanayi bölgesinin Çarşamba’ya kurulmasının olmazsa olmaz bir durum olduğunu vurgulayan Köktaş, "Bunun için hep birlikte çabaladık ve inşallah 2020 yılı yatırım programına aldırdıktan sonra altyapı çalışmalarını da en kısa sürede tamamlayarak Çarşamba’nın ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağlayacak organize sanayi bölgesini Çarşamba’ya kazandırmış olacağız." dedi.

YATIRIMCILARIN FİKRİ ÖNEMLİ

Çarşamba Kaymakamı ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Şükrü Yıldırım ise Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi'ni 2020 yılı yatırım programına aldırmak için çalıştıklarını dile getirerek, "İnşallah Çarşamba’ya ekonomi ve istihdam alanında katkı verecek Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi'ni hep birlikte kazandıracağız. Bunları yaparken de yatırımcıların fikirlerine önem veriyoruz." diye konuştu.

3 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan da organize sanayi bölgesi ile ilçede istihdam sağlayıp ilçe ekonomisine katkı sunacaklarını belirterek, "Bunun yanı sıra Tekstil Kent Projesi ile 3 bin kişiye daha istihdam sağlamak istiyoruz. Bu konularla ilgili emek vermek ve Çarşamba’da hep beraber güzel işler yapmak istiyoruz." diye konuştu.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Çarşamba Ticaret Odası Başkanı Ahmet Yılmaz ise 2013 yılında başlatılan girişimler sonucunda Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulabilmesi için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Bu kapsamda 820 dönüm arazinin arsa tahsisini gerçekleştirdiklerini belirten Yılmaz, 2020 yılı yatırım planına aldırarak altyapının yapımını bitirdikten sonra arsa tahsislerini gerçekleştireceklerini anlattı.

Toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, STK temsilcileri ve yatırımcılar katıldı.

SIRADAKİ HABER
}