HaberlerSamsun HaberleriSamsun dahil 5 ilde operasyon! Zanlıların savunmaları 'pes' dedirtti

Samsun dahil 5 ilde operasyon! Zanlıların savunmaları 'pes' dedirtti - Samsun Haberleri

Samsun dahil 5 ayrı ilde geçtiğimiz aylarda şimdiye kadar Türkiye'de ele geçirilen en yüksek miktar olan yeşil reçeteye tabi uyuşturucu hapları piyasaya süren şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda 20 kişi adliyeye sevk edilirken zanlılar, kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına, 'Suçumuz yok masumuz, camiden aldılar bizi' dedi.

Samsun dahil 5 ilde operasyon! Zanlıların savunmaları 'pes' dedirtti

Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz aylarda Bursa, Samsun, Erzurum, Karaman, Eskişehir, İstanbul ve Balıkesir'de yaptıkları operasyonla 430 bin adet yeşil reçeteye tabi uyuşturucu hap ele geçirdi. Şimdiye kadar Türkiye'de ele geçirilen en yüksek miktar olan hapların nereden ve kimler tarafından piyasaya sürüldüğünün peşini bırakmayan Bursa narkotik polisi, konuyla ilgili Bursa, Van, Adana, İstanbul ve Balıkesir'de çok sayıda kişiye eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda uyuşturucu hapları piyasaya sürdükleri tespit edilen ve aralarında iş adamlarının da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 20 şüpheliden 18'i adliyeye sevk edilirken 2 kişi ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

CAMİDEN ALDILAR

Adliyeye sevk edilen uyuşturucu tacirleri kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına 'Bizim bir suçumuz yok, masumuz bizi camiden aldılar' dedi. Olayla ilgili tahkikat sürüyor.

SIRADAKİ HABER
}