HaberlerSamsun haberSamsun'da iş garantili istihdam kursu

Samsun'da iş garantili istihdam kursu - Samsun haber

Samsun'da Canik Belediyesi tarafından hazırlanan 'Genç İş Kadın İstihdamı' projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

Samsun'da iş garantili istihdam kursu

Samsun'da Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Haşim Meydan, Canik İlçe Müftüsü Ali Çebi, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Türkiye İstatistik Kurumu Samsun Bölge Müdürü İsmail Çapoğlu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, muhtarlar, meclis üyeleri ve kadın dernekleri yöneticileri katıldı. "Bir Kadının Hayatına Sen de Işık Ol" sloganı ile hayata geçirilen proje kapsamında kursiyerlere 3 boyutlu endüstriyel tasarım, yazılım programları, bilgisayar işletmenliği, yönetici asistanlığı eğitimleri verilecek. 4 ay sürecek eğitimler neticesinde başarılı olan kursiyerler Sampa Otomotiv'de iş başı yapacak.

SANDIKÇI: İSTİŞAREYE AÇIĞIZ

Proje tanıtım toplantısında konuşan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Niteliksiz iş gücünü nitelikli hale getirmesi, genç kadınlarımızın özgüvenlerini kazanmalarını sağlayacağı ve en önemlisi istihdam alanı oluşturacağı için bu projeyi çok fazla önemsiyoruz. Yüzde 100 iş garantili kurs olması nedeniyle bizleri çok fazla mutlu eden bir proje. İşsizlik konusundaki asıl sorunumuz mesleksizlik. Gençlerimizi meslek sahibi yaparak uzmanlaşmalarını ve kendilerini bir alanda yetiştirmelerini sağlamalıyız. Kurumlar arası diyalog ve iş birliğini artırarak ilçemize kazanımlar sağlamaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyemizle uyumlu bir şekilde hizmet seferberliğimizi sürdüreceğiz. Gençlerimizi işsizliğin pençesinden kurtarmak için yerel yönetimler olarak üzerime düşen ne varsa yapacağız. Derdi Canik olan, ilçemize hizmet etmek isteyen herkesle birlikte yol yürümeye, istişareye açığız” dedi.

KÖKTAŞ: İSTİKRAR ÇOK ÖNEMLİ

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise istihdam garantili kursların öneminden bahsederek projeye öncülük eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'yı tebrik etti. Köktaş, "Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, Mareşallik ve Gazilik unvanı verildi. Böyle önemli ve anlamlı bir günde bu programı tertip ederek Nene Hatun ruhunu yeniden yaşatmak, kadınlarımızın her alanda ve her anlamda yetkin, etkin, donanımlı olmasını sağlamak için çalışan tüm proje paydaşlarını tebrik ediyorum. İstihdam konusunda üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu kurslarda istikrar ve sürdürülebilirlik çok önemli. İyi bir ekiple başarıya ulaşmak mümkün. Bu kursunda başarıya ulaşacağına inanıyorum” diye konuştu.

 SIRADAKİ HABER
}