HaberlerMilletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: 'Şehirler nakış gibi işlenmeli'

Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: 'Şehirler nakış gibi işlenmeli'

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 'Şehir de gönüller de nakış gibi işlenmeli. Bu, bizim çalışma prensibimiz olmalı' dedi

Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: 'Şehirler nakış gibi işlenmeli'

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Afyonkarahisar'da Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi. Erzurum, Şanlıurfa, Nevşehir ve Bursa'nın ardından Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın beşincisi Afyonkarahisar'da yapıldı. Toplantıda 135 belediye başkanı, il genel meclis başkanları, il başkanları, il yerel yönetimler başkanları, il kadın ve gençlik kolları yerel yönetimler başkanı hazır bulundu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki başkanlığında gerçekleşen ve 3 gün süren toplantıda yerel yönetimlere yönelik önemli bilgiler aktarıldı, birçok konu başlığında eğitimler verildi. AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, toplantıda "Tecrübe Paylaşımı" konu başlığı altında konuşma yaptı.

BÜYÜK HEDEFLER KONULMALI

Milletvekili Yılmaz, “Şehir de gönüller de nakış gibi işlenmeli. Bu, bizim çalışma prensibimiz olmalı. Yerel yönetimler öteleyen değil anında çözen, sorun oluşmadan gideren, gelecek planlamalarını çok iyi yapan, halk ve değerler odaklı bir yönetim tarzı sergilemeli” dedi. Şehirlerin dinamik, sinerji noktalarının çok iyi belirlenmesi ve ihtiyaçların tespitinin eksiksiz yapılması, ekonomi başta olmak üzere vazgeçilmez zaruri unsurlara odaklanılması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, "Yerel yönetimler kentle vatandaşlarla bir bütün olmalı. Halkımız yerel yönetimlerden çok şeyler bekliyor. İhtiyaçlar doğrultusunda bir çalışma sistematiği oluşturarak, önceliklerden başlayarak  en iyi kent yönetimine odaklanılmalı. Nasıl Güçlü Büyük Türkiye gibi bir hedef koyulmuşsa şehirlerimizde kendine büyük hedefler koymalı. 2023'e giden yolda büyük başarı hikayeleri ortaya çıkmaktadır. Bizler ürettikçe, ekonomimiz güçlendikçe bağımsızlığımızı, egemenliğimizi güvence altına alacak hamleler yaptıkça Türkiye, durmadan daha ileri gidecektir. Yerel yönetimler bu sürecin önemli bir parçasıdır. Şehirlerimizin iktisadi kalkınmasının sağlaması, özellikle üreten şehirler olması  çok önemli. Başarı hikayelerine şehirlerimiz de katılmalı. Bunun için çok çalışmamız, artısı olan projeler üretmemiz, kalkınmanın önündeki engelleri kaldırmamız, yeni fırsatlar oluşturmamız gerekmektedir. En önemlisi halkımızın her zaman yanımızda olduğunu bilmeliyiz. Bunu sağlayacak çalışmaları da eksiksiz yapmalıyız. Halkımız sonuna kadar desteğini verirse başaramayacağımız hiçbir işin olmadığını bilmeliyiz" şeklinde konuştu. Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki ile birlikte tarihi Uzun Çarşı’da vatandaşlar ve esnafları da ziyaret etti.

SIRADAKİ HABER
}