HaberlerSamsunspor: Samsunspor'da -3 puan tehlikesi

Samsunspor: Samsunspor'da -3 puan tehlikesi

Samsunspor: Türkiye Futbol Federasyonu, 2017-2018 sezonu UEFA ve Ulusal Lisans alan kulüpleri açıkladı. Ancak Samsunspor bu listede yer almıyor.

Samsunspor: Samsunspor'da -3 puan tehlikesi

Samsunspor: Başkanvekili Rüştü Araboğlu, federasyonun kendilerine 15 Temmuz'a kadar süre verdiğini ve gerekli eksiklerin tamamlanmasını istediğini söyledi. Eğer bu eksikler tamamlanmazsa Samsunspor sezona -3 puanla başlayacak

EK SÜRE VERİLDİ

Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, 2017-2018 sezonu için UEFA ve Ulusal Lisansları vermeye başladı. Hukuki, sportif, altyapı, personel ve mali kriterleri incelenen kulüpler dosyalarını federasyona sundu. Bu kulüpler içerisinde yer alan Samsunspor, mali kriterlere uymadığı gerekcesiyle Ulusal Kulüp Lisansı alamadı. Lisans alan kulüpler federasyonun resmi internet sitesinden açıklanırken, aralarında Samsunspor'un da bulunduğu lisans alamayan 49 kulübe ek süre verildi. Samsunspor'a da 15 Temmuz'a kadar süre verildiği ve evraklarını tamamlaması gerektiğinin tebliğ edildiği belirtildi.

SIKINTI MALİ KONULAR

2017-2018 sezonu için UEFA ve Ulusal Kulüp Lisansı alamayan kulüpler sezona -3 puanla başlayacağı ifade edildi. Bu konuda geçmiş yıllarda puan silme cezası alan Samsunspor'da Başkanvekili Rüştü Araboğlu, "Türkiye'deki tüm kulüplerin en büyük sıkıntısı mali konular. Biz de bu sebepten ötürü önümüzdeki sezon için lisans alamadık. 15 Temmuz'a kadar eksik evraklarımızı tamamlayarak federasyonun ilgili kuruluna sunacağız. Geçen sezon bir çok dosya kapatıp, bu işlemi yapmış ve lisans almıştık. Bu yıl de lisans almak için ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız" diye konuştu.

Selçuk KAYA

SIRADAKİ HABER
}