HaberlerGönül köprüsü kuruldu

Gönül köprüsü kuruldu

Canik Belediyesi ve Yavuzselim İlkokulu tarafından ortak gerçekleştirilen '1915 Çanakkale'den 1919 Samsun'a Torunların Buluşması' projesi kapsamında Çanakkale'den gelen öğrenciler Canik'e misafir oldu

Gönül köprüsü kuruldu

Canik Belediyesi ve Yavuzselim İlkokulu'nun ortaklaşa gerçekleştirdi "1915 Çanakkale´den 1919 Samsun'a Torunların Buluşması" projesi kapsamında Çanakkale'ye giderek burada şehrin tarihi yerlerini gezen Yavuzselim İlkokulu öğrencilerinin ardından şimdi de Çanakkaleli öğrenciler Canik'e geldi. Öğrencilerin tarihi ve kültürel değerlerini öğrenmeleri amacıyla hazırlanan proje kapsamında Canik'e misafir olan Çanakkaleli öğrencileri Canik Kültür Merkezi'nde Başkan Osman Genç ve Başkan Yardımcısı Alican Usta ağırladı.

MUTLULUK DUYDUK

Öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Osman Genç, projenin gençlerin milli ve manevi değerlerini öğrenmeleri açısından önemine dikkat çekti. Proje kapsamında daha önce 55 Roman öğrencinin Çanakkale'ye gittiğini ve burada tarihi ve kültürel değerleri yerinde gördüğünü, şehitlikleri gezerek tarihin yazıldığı toprakları gördüğünü ifade eden Başkan Genç, şimdi Çanakkale'den gelen öğrencileri Canik'te ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

ÖNEMLİ İKİ ŞEHİR

Samsun ve Çanakkale'nin bu vatan için önemli iki şehir olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, "Geçmişini bilmeyen bir milletin geleceği olmaz anlayışından yola çıkarak öğrencilerimiz için dönem dönem tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi öğrenmeleri için bu tür geziler organize ediyoruz. Samsun, Kurtuluş Mücadelesinin başladığı, ülkemiz için çok önemli bir yeri olan şehirdir. Çanakkale ise kahramanlık destanlarının yazıldığı şehrimiz. İki şehir arasında gerçekleştirdiğimiz bu projemiz hem anlamlı hem de geleceğimiz olan gençlerimiz için çok önemlidir" dedi.

SIRADAKİ HABER
}