HaberlerCanik Belediye Başkanı Genç: 'Canik kültür ve sanatta marka'

Canik Belediye Başkanı Genç: 'Canik kültür ve sanatta marka'

Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu 'Dilimizdeki Türküler' özel konseri ile kulakların pasını sildi. Gecede koroya son türküde eşlik eden Başkan Osman Genç, Canik'in kültür ve sanatta marka olduğunu söyledi

Canik Belediye Başkanı Genç: 'Canik kültür ve sanatta marka'

Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu yine muhteşem bir konsere imza attı. Canik Kültür Merkezi'nde verilen "Dilimizdeki Türküler" özel konserinde, dinleyenlerin adeta kulaklarının pası silindi.

ÖNEMLİ YATIRIMLAR

Konser öncesi yaptığı konuşmada, Samsun'un kültürel ve sosyal hayat standardını yükseltecek yatırımlar yaptıklarına dikkat çeken Başkan Genç, Canik Belediyesi olarak kültür ve sanata büyük önem verdiklerini belirterek, "Türkiye'de Tiyatro Okulu kuran iki belediyeden biriyiz. Ayrıca yine Canik Müzik Okulu kurduk. Bu iki sanat okulumuzun kapıları herkese açık. Yine kurs ve gençlik merkezlerimizde gençlerimiz enstrüman kursları alıyor. Canik Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğumuz önemli bir yere sahip. Canik, artık kültür ve sanatta marka olmuştur" dedi.

OLUMLU ETKİ

Bir şehrin sadece fiziki olarak gelişmesinin mümkün olmadığını da ifade eden Başkan Genç, "Şehirlerin gelişmişlik kriterlerinde kültür ve sanat çok önemli yere sahiptir. Eğer kültür ve sanatta gerideyseniz, yaptığınız yolların, binaların hiç bir kıymeti yoktur. Yaptığımız eğitim, kültür, sanat yatırımları ile şehrimize ruh kazandırmaya çalışıyoruz. Bu manada kültür ve sanata en çok yatırım yapan belediyeyiz" dedi.

Selin ÇETİN

SIRADAKİ HABER
}