HaberlerSamsun Haber: Havuz problemini havuzda çözüyorlar

Samsun Haber: Havuz problemini havuzda çözüyorlar

Samsun Haber: Samsun'un Bafra İlçesi'nde Nazmiye Demirel Ortaokulu Matematik Öğretmeni Selda Tomaç, öğrencilerine matematik dersini uygulamalı olarak veriyor

Samsun Haber: Havuz problemini havuzda çözüyorlar

Samsun Haber: Samsun'un Bafra İlçesi'nde Nazmiye Demirel Ortaokulu Matematik Öğretmeni Selda Tomaç, hayata geçirdiği sıradışı uygulama ile öğrencilerine dersi daha fazla sevmelerini sağlıyor.

İlçenin çeşitli mekânlarında açık havada uygulamalı eğitimler veren Selda öğretmenin uygulamalı olarak verdiği matematik dersi sayesinde öğrenciler eğlenerek öğreniyor ve derse olan ilgi artıyor.

HER ALANDA DERS YAPIYORLAR

Selda Öğretmen, öğrencileriyle matematik dersini kimi zaman boş bir havuzda, kimi zaman yemekte, kimi zaman yürürken, kimi zaman okulun bahçesinde ya da alışveriş merkezinde gezerken her an matematiği zevkli hale getirerek öğrencilerine farklı yöntemlerle çözdürüyor.

HAVUZDA ÇÖZÜYORLAR

Matematik dersindeki havuz problemlerini çözmek amacıyla Bafra Ali Kale Turistik Tesisleri'ne giden Selda Öğretmen ve öğrencileri, boş havuza girerek yüzme havuzunun hacmi, içindeki suyun kaç litre olabileceği ve havuzun kaç damacana su ile doldurabileceğini yerinde ölçerek uygulamalı olarak öğrendi.

Ümit CEYLAN

SIRADAKİ HABER
}