HaberlerÇanakkale HaberleriÇanakkaleli şehit yakınları ve gazilerden 'Barış Pınarı'na tam destek

Çanakkaleli şehit yakınları ve gazilerden 'Barış Pınarı'na tam destek - Çanakkale Haberleri

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şube Başkanı Gülşen Uz, Mehmetçiğin her daim yanlarında olduklarını vurguladı.

Çanakkaleli şehit yakınları ve gazilerden 'Barış Pınarı'na tam destek

Eşi Selahattin Uz'un da 28 yıl önce aynı gün şehit olduğunu ve 'Barış Pınarı' operasyonunun bu sebeple kendileri için ayrı bir anlamı olduğunu ifade eden Başkan Gülşen Uz, 'Bugün öncelikle eşim Selahattin Uz'un şehit olduğu gün. Şehadetinin 28. yıl dönümü. Kahraman şehidimi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Allah razı olsun kahraman şehidimden. Sınır güvenliğini sağlamak, enerji koridoru adı altında kurulmak istenen terör koridoruna engel olmak, saldırılarını engellemek, terör örgütü PKK-YPG-PYD'nin bölgede kurmaya çalıştığı terör yapılanmasını sona erdirmek, Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumak, terörden arınan bölgelere Suriyeli sığınmacıları yerleştirmek, bölgedeki tüm terör örgütlerinin varlığını sona erdirmek için başlatılan 'Barış Pınarı Operayonu'nu şehit aileleri ve gaziler olarak sonuna kadar destekliyoruz' şeklinde konuştu.

'Dünya beşten büyüktür'
Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonu başarıyla tamamlayarak yurda döneceklerine inançlarının tam olduğunu vurgulayan Başkan Gülşen Uz, açıklamasını şu cümlelerle sonlandırdı:
'Devletimiz bütün tehditlere, yıldırma politikalarına, dış baskılara rağmen sınır ötesi operasyon kararı alarak kahraman ordumuzla Barış Pınarı Harekatına başladı. Kahraman ordumuza üstün muvaffakiyetler dileyerek bu büyük harekatın mümkün olan en az kayıpla tamamlanmasını niyaz ediyoruz. Sosyal ve ulusal medyaya yayılan görüntülerde ordumuzun harekata Fetih suresiyle gidiyor olması, gittiği her bölgede sivil halkın göz yaşları ve büyük bir sevinçle Mehmetçiklerimizi karşılaması memnuniyet duygularını artırdı. Bir kere daha gördük ki devletimiz bu bölgenin hamisi ve bütün dünya mazlumlarının umududur. Dünya beşten büyüktür ve Türk milleti bilinen sınırlarından daha fazlasıdır. Silahlı kuvvetlerimize başarılar dilerken her zaman olduğu gibi yine üstün başarılarla döneceklerine olan inancımız tamdır. Rabbim yar ve yardımcıları olsun, yüreklerimizle ve dualarımızla her zaman yanlarındayız.'EN ÇOK OKUNANLAR

Karaya vurmuş halde bulundu! 3 metre, yarım ton...

1 Karaya vurmuş halde bulundu! 3 metre, yarım ton...

Fındık fiyatları ne kadar? 18 Eylül Cuma il il fındık fiyatları

2 Fındık fiyatları ne kadar? 18 Eylül Cuma il il fındık fiyatları

Samsun'a 250 yataklı hastane... İlçede çığır açacak

3 Samsun'a 250 yataklı hastane... İlçede çığır açacak

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 9 şüpheli adliyede

4 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 9 şüpheli adliyede

Hain saldırı: 1 şehit, 2 yaralı

5 Hain saldırı: 1 şehit, 2 yaralı

Samsun'da terör operasyonu

6 Samsun'da terör operasyonu

Samsun'da FETÖ şüphelileri hakim karşısında

7 Samsun'da FETÖ şüphelileri hakim karşısında

15 Temmuz şehitler köprüsü Avrupa yakası istikametinde eli silahlı bir şahıs yol

8 15 Temmuz şehitler köprüsü Avrupa yakası istikametinde eli silahlı bir şahıs yol

Hayvanların kraliçesi

9 Hayvanların kraliçesi

Yolcu otobüsü devrildi: 34 yaralı

10 Yolcu otobüsü devrildi: 34 yaralı


SIRADAKİ HABER
}