Haberlerİstanbul Haberleri'Start-up Yatırımı ile Kanada Göçmenliği' Paneli

'Start-up Yatırımı ile Kanada Göçmenliği' Paneli - İstanbul Haberleri

Türk girişimlerinin Kanada'da yatırım almaları desteklemek amacıyla uygulanan Göçmenlik Programı hakkında bilgi verildi.

'Start-up Yatırımı ile Kanada Göçmenliği' Paneli

Yatırımcılar için, 'Start-up Yatırımı ile Kanada Göçmenliği' etkinliği düzenlendi. Sen International tarafından organize edilen etkinlikte, Türkiye'de kurulan ve dünyaya açılmak isteyen start-up'lara Kanada'daki fırsatlar hakkında bilgi verildi.
Panel düzenleyicisi şirketin başkanı Av. Mazlum Şen'in panelde paylaştığı bilgilere göre; Kanada Hükümeti tarafından yetkilendirilmiş küçük ölçekli yatırımcı veya kuluçka merkezleri (inkübatör) parlak fikirleri dünya sahnesinde yerini almak üzere onaylarken, aynı zamanda bu projelere başlangıç sermayesi koymak isteyen yatırımcılara güven veren bir ortam sunuyor. Göçmenlik Programı, Kanada'da yatırım yapmak isteyen girişimcilerin desteklenmesi ile Start-up'ların uluslararası bir kimliğe ulaşmasını sağlıyor. Destek mektubu almış, şirket kurulmasına onay verilmiş projeler kontrollü bir şekilde yatırım alırken, yatırım yapan girişimcilere de göçmenlik için başvurabilme hakkı sunuyor.
Gerçekleştirilen etkinlikte Sen International Başkanı Av. Mazlum Şen, 'Yolun başındaki veya kağıt üstündeki Start-up'ların gerçek yatırımcılarla buluşmalarını sağlayıp, hatırı sayılır yatırım almalarında önemli bir rol oynuyoruz. Bununla birlikte, Start-up Girişimci Vizesi ile fikir sahibi, katılımcı ortak ve ailelerinin göçmenlik statüsü kazanmalarına hukuk firması olarak yardımcı oluyoruz' diye konuştu.
Bu modelin uygulandığı Start-up'lardan bir tanesinin kurucu ortağı ve CEO'su Miraç Bal ise panelde yaptığı konuşmada 'Uzun yıllardır Türkiye'de hizmet vermekte olduğumuz şirketimizi dünyaya açmak istedik ve ilk durağımız Kanada oldu. Sürece başlarken, doğru yatırımcılarla bir araya geldik. Bu noktada Sen International bizi risk yönetim şirketleri ve kuluçka merkezleriyle (inkübatörlerle) buluşturdu' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Karaya vurmuş halde bulundu! 3 metre, yarım ton...

1 Karaya vurmuş halde bulundu! 3 metre, yarım ton...

Fındık fiyatları ne kadar? 18 Eylül Cuma il il fındık fiyatları

2 Fındık fiyatları ne kadar? 18 Eylül Cuma il il fındık fiyatları

Samsun'da terör operasyonu

3 Samsun'da terör operasyonu

Hain saldırı: 1 şehit, 2 yaralı

4 Hain saldırı: 1 şehit, 2 yaralı

Samsun'da FETÖ şüphelileri hakim karşısında

5 Samsun'da FETÖ şüphelileri hakim karşısında

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 9 şüpheli adliyede

6 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 9 şüpheli adliyede

15 Temmuz şehitler köprüsü Avrupa yakası istikametinde eli silahlı bir şahıs yol

7 15 Temmuz şehitler köprüsü Avrupa yakası istikametinde eli silahlı bir şahıs yol

Hayvanların kraliçesi

8 Hayvanların kraliçesi

Yolcu otobüsü devrildi: 34 yaralı

9 Yolcu otobüsü devrildi: 34 yaralı

2 yaşındaki çocuk yangında hayatını kaybetti

10 2 yaşındaki çocuk yangında hayatını kaybetti


SIRADAKİ HABER
}