HaberlerKonya HaberleriSelçuk Üniversitesinde Mendeley Eğitimi verildi

Selçuk Üniversitesinde Mendeley Eğitimi verildi - Konya Haberleri

Selçuk Üniversitesi (SÜ)'nde Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığının organize ettiği Mendeley Kullanıcı (Hızlı ve kolay Atıf Formatı Uygulama) Eğitimi gerçekleştirildi.

Selçuk Üniversitesinde Mendeley Eğitimi verildi

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen programda konuşan SÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özdemir Koçak, 'Selçuk Üniversitesi neredeyse 50 yıldır bir geçmişe sahip köklü üniversitelerden bir tanesi. Üniversitemiz; fiziki anlamda önemli imkanlara sahip, donanımlı fakülteleri, yüksekokulları, konferans salonları, ARGE Merkezleri, laboratuvarları, kütüphaneleri de bunun göstergesidir. Bu fiziki imkanlar yapılan akademik faaliyetler içinde önemli bir zemin oluşturuyor. Bugün burada bu akademik faaliyetlerimizin nasıl daha olgun bir şekilde yönetilebileceği konusunda yetkili ağızlardan bilgiler alacağız. Burada anlatılacak olan araştırma ağı ile yaptığımız çalışmaları, makaleleri paylaşmak, alıntılar yapmak, bu çalışmaları çevrimiçi yönetmek, başka araştırmacılarla iletişim kurabilmemiz gibi hususlarda kendimizi geliştirebileceğimizi düşünüyorum. Birkaç gündür ülkemizin güneyinde Suriye'de terör örgütlerine karşın bir mücadele yürütülüyor. Bilim insanları olarak bu mücadeleye ve ülkemize vereceğimiz en güzel destek bugünkü toplantı örneğinde olduğu gibi akademik faaliyetlerimizi kendimizi mümkün olduğunca geliştirmeye çalıştırmak ve alanlarımızda söz sahibi olmaktır. Son olarak programın hazırlanmasında emeği geçen Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanı Fahrettin Demirci'ye, kütüphane çalışanlarına ve katılımınızdan dolayı sizlere de teşekkür ediyorum' dedi.
Mendeley Kullanıcı Eğitimi sunumunu yapan Saide Sak, 'Elsevier aslında yüzyıllardır bilimsel dünya yayınlarıyla katkı sağlayan Einstein gibi bilim insanlarının makalelerini kazandırmış bilim yığını. Fakat tabii ki bilimsel ihtiyaçlar sadece yayınlarla değil farklı bir takım çözümlerle de araştırmacılara destek olunması gerektiğini doğuruyor. Bu anlamda da Mendeley bünyemize kattığımız çözümlerden bir tanesidir. Yayın süreçlerine geçtiğimizde ya da öncesinde hazırlıklarınızda size destek olacak ve zaman kazandıracak bir çözümdür' şeklinde konuştu.
Mendeley Kullanıcı Eğitimi, sunumu soru-cevap şeklinde sona erdi. Programa; SÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özdemir Koçak, Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanı Fahrettin Demirci, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Yılmaz, Saide Sak, akademik personeller ve öğrenciler katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Haber Gazetesi'nde yeni dönem

1 Haber Gazetesi'nde yeni dönem

Fındık fiyatları ne kadar? 18 Eylül Cuma il il fındık fiyatları

2 Fındık fiyatları ne kadar? 18 Eylül Cuma il il fındık fiyatları

Samsun'a 250 yataklı hastane... İlçede çığır açacak

3 Samsun'a 250 yataklı hastane... İlçede çığır açacak

Samsun Gazi Devlet Hastanesinde yenileme

4 Samsun Gazi Devlet Hastanesinde yenileme

Samsun'da muhtar Tahsin Çelik'e hüzünlü veda

5 Samsun'da muhtar Tahsin Çelik'e hüzünlü veda

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 9 şüpheli adliyede

6 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 9 şüpheli adliyede

Yılport Samsunspor'da o futbolculara ceza

7 Yılport Samsunspor'da o futbolculara ceza

Karaya vurmuş halde bulundu! 3 metre, yarım ton...

8 Karaya vurmuş halde bulundu! 3 metre, yarım ton...

Samsunspor'da hazırlıklar tamam

9 Samsunspor'da hazırlıklar tamam

Samsun'da feci ölüm!

10 Samsun'da feci ölüm!


SIRADAKİ HABER
}