HaberlerTED Samsun Koleji'nde Cumhuriyet coşkusu

TED Samsun Koleji'nde Cumhuriyet coşkusu

TED Samsun Koleji, Cumhuriyet'in 96. Yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutladı

TED Samsun Koleji'nde Cumhuriyet coşkusu

TED Samsun Koleji, Cumhuriyet’in 96. Yılı kutlamalarını okulda gerçekleştirdikleri kutladı. Etkinlikler veliler tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında anaokulu 3,4 ve 5 yaş grubu öğrencilerinin hazırladığı şiir, orotoryo ve şarkılardan oluşan gösterideki Cumhuriyet coşkusu büyük beğeni topladı.

TED Samsun Koleji'nde düzenlenen Cumhuriyet Kupası ise bir hafta sürdü. Futbol, basketbol ve voleybol dallarında yapılan sınıf maçlarının heyecanı görülmeye değerdi.

TED Samsun Koleji Spor Salonu’nda gerçekleşen törenler Türkiye Cumhuriyeti'ni miras bırakan Atatürk, silah arkadaşlarına ve şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Mustafa Erman'ın günün anlam ve önemini içeren konuşmasının ardından, şiirler, orotoryo, vals, kurdele ve modern dans gösterileri, Gösteri Kulübü öğrencilerinin patenlerle yaptığı gösteri ve ilkokul öğrencilerinin TED Marşı eşliğinde yaptığı dans ile son buldu. Davetli olan herkesin sahnede buluştuğu, bayraklarını dalgalandırarak marşlar söylediği törene ilgi ve beğeni büyüktü.
İlkokul öğrencilerinden oluşan büyük bir grup Cumhuriyet Şerefine Koridor Konseri verdi. Müzik öğretmeninin piyano eşliğinde yönettiği öğrenciler, ukulele, keman, gitar ve melodikalarla marşlar, Atatürk’ün sevdiği şarkıları çalıp söyledi.

TED Samsun Koleji Ortaokul öğrencilerinin Geleneksel 29 Ekim Balosu’nda da coşku devam etti. Konaks Otel’de gerçekleştirilen baloda öğrenciler şıklıkları ile göz kamaştırdı. Kendileri için hazırlanan baloda doyasıya eğlendiler.SIRADAKİ HABER
}