HaberlerAmaç; okur sayısını arttırmak!

Amaç; okur sayısını arttırmak!

Samsun Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce organize edilen 'Kütüphane Konuşmaları' projesi, 'Neyi, Nasıl, Niçin Okumalı?' başlığı ile Çarşamba Halk Kütüphanesi'nde gerçekleştirildi.

Amaç; okur sayısını arttırmak!

Akşam saatlerinde mesai sonrası gerçekleşen programa; Samsun İl Kültür Turizm Müdürü Adnan İpekdal, Kütüphane Müdürü Muharrem Orta, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Katılımcıları selamlayarak açılış konuşmasını yapan Samsun İl Kültür Turizm Müdürü Adnan İpekdal, sözlerine, “İlçemizde, ilimizde ve ülkemizde kültürümüzü yaşatmalıyız” diyerek başladı. “Bunun için de kültürel yayınların büyük önem taşıdığını vurgulayan İpekdal, “Bu sebeple Samsun Valiliğimiz ile ‘Kütüphane Konuşmaları’ programını başlattık. En büyük amacımız insanlarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve insanlarımızın kütüphanelerden daha fazla faydalanmasını sağlamaktır. Ülkemizde okur oranını yaptığımız projelerle gün geçtikçe arttırıyoruz. Bu sayede de insanlar okudukları kültürel yayınlarla ülkemiz adına daha çok bilgi sahibi oluyorlar. Çarşamba İlçe Halk Kütüphanesi’nin yaklaşık 10 bin üyesi varmış ve bu üyeler faal üyelermiş, bir ilçemizde bu denli kütüphane üyesi olması da bizleri ayrıca mutlu etti. Katılımınızdan dolayı ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

İpekdal’ın ardından söz alan programın konuşmacısı eğitimci, şair, yazar Ahmet Sezgin, insanların kitap okurken kitabı okuma amacı, okuma şekli ve ne gibi bilgilere ulaşmakta kolaylık sağlayabileceği başlıklarında bilgilendirme konuşması yaptı.

Ahmet Naci KILAVUZSIRADAKİ HABER
}