HaberlerSakarya haberSUBÜ Öğrenci Topluluklarından fuar

SUBÜ Öğrenci Topluluklarından fuar - Sakarya haber

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Öğrenci Toplulukları Tanıtım Fuarı gerçekleştirildi.

SUBÜ Öğrenci Topluluklarından fuar

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Tanıtım Fuarı Teknoloji Fakültesi önündeki alanda gerçekleştirildi. 27 öğrenci Topluluğu'nun stant açtığı fuara SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, rektör yardımcıları, genel sekreter, akademisyenler, daire başkanları ve öğrenciler katıldı. Yoğun ilginin olduğu fuarı ziyaret eden Rektör Mehmet Sarıbıyık, topluluk stantlarını gezerek bilgi aldı.
Fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 'Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin farklı birimlerinde okuyan arkadaşlarımızın özverili bir şekilde kurdukları öğrenci topluluklarının tanıtımı için bir araya geldik. Burada hep bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tarz etkinlikler aslında çok güzel işler yapacağımızın da bir göstergesi. Öğrenci arkadaşlarımız kendi yaptıkları bir işte daha özverili bir şekilde çalışıyorlar ve bunun sonucunda da güzel şeyler ortaya çıkıyor. Çünkü bu işler okul dışında, gönülden yapılan işler. Ben bu etkinliği çok anlamlı buluyorum. Çok başarılı olacaklarına inanıyorum. Bu etkinlikler bizi daha bilinir, daha görünür hale getirecektir. Biz zaten sahada varız. Bu etkinlik Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi olarak bu varoluşumuzu daha da pekiştirecektir' dedi.
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrenci toplulukları kısa sürede kurularak faaliyete başladı. Fuarda stant açan topluluklar, faaliyet alanları hakkında bilgiler verdi. SUBÜ bünyesinde SUBÜ Racing Topluluğu, Proje İnovasyon Topluluğu, SUBÜ Kızılay Topluluğu, Dijital Oyunlar ve E-Spor Topluluğu, Genç Mimar Sinan Mühendisler Topluluğu, Ab-ı Hayat Öğrenci Topluluğu, Yamaç Paraşütü Topluluğu, Bilim Tarihi ve Teknoloji Topluluğu, Çevre ve Doğal Varlıkları Koruma Topluluğu, Seyahat ve Rehberlik Topluluğu, Eğitim ve Medeniyet Topluluğu, SUBÜ TETRA Elektromobil Topluluğu, Kamp Öğrenci Topluluğu, SUBÜ Kazakistan Öğrenci Topluluğu, Fotoğraf ve Sinema Topluluğu, İnşaat Mühendisliği Teknolojileri Topluluğu, SUBÜ Roket Topluluğu, Girişimci Genç Mühendisler Topluluğu, Mekatronik Topluluğu, İnsansız Araçlar ve Otonom Teknolojiler Topluluğu, Geleceğin Mühendisleri Topluluğu, Turizm Yöneticileri Topluluğu, Sıfırdan Zirveye Girişimcilik Topluluğu, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Topluluğu, Mobil Oyun Tasarımcıları Topluluğu, İletişim Topluluğu ve Peyzaj Topluluğu olmak üzere 27 öğrenci topluluğu bulunuyor.
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencileri tarafından bilim, kültür, spor ve sanat alanlarında faaliyet göstermek üzere topluluklar kurulabiliyor. En az bir akademisyenin başkanlığında iki öğrencinin girişimde bulunması gerekiyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

İlyas Kubilay Yavuz: 'Allah'a havale ediyorum'

1 İlyas Kubilay Yavuz: 'Allah'a havale ediyorum'

Yalçın Kılınç: 'Hakkınızı helal edin'

2 Yalçın Kılınç: 'Hakkınızı helal edin'

Samsun Çarşamba'daki santrale durdurma kararı

3 Samsun Çarşamba'daki santrale durdurma kararı

Samsunspor'da yeni teknik direktör belli oluyor

4 Samsunspor'da yeni teknik direktör belli oluyor

Samsun'daki kazada ölen savcının kızına acı veda

5 Samsun'daki kazada ölen savcının kızına acı veda

Samsun'da savcının ölen kızının cenazesi memleketine gönderildi

6 Samsun'da savcının ölen kızının cenazesi memleketine gönderildi

Samsunspor'da şok istifa

7 Samsunspor'da şok istifa

Fındık fiyatları ne kadar? 11 Kasım Pazartesi il il fındık fiyatları

8 Fındık fiyatları ne kadar? 11 Kasım Pazartesi il il fındık fiyatları

Yeni Türkiye rekoru Baruthane'de

9 Yeni Türkiye rekoru Baruthane'de

Samsun'da tek bilet uygulamasına geçilecek

10 Samsun'da tek bilet uygulamasına geçilecek


SIRADAKİ HABER
}